Indie ? prawie kontynent.

Indie to dla wielu miłośników podróży wymarzony kierunek na wakacje. Na czym polega magnetyzm, jaki niewątpliwie przyciąga turystów do tego ogromnego azjatyckiego kraju? Indie to śnieżne wierzchołki Himalajów, bazary ze specyficznym klimatem, mistyczne świątynie, malownicze plaże, wielkomiejski zgiełk. Indie to różnorodność, nieprzewidywalność oraz inność?

Delhi

Stolica Indii raczej nie ma dobrej reklamy. Delhi to niezbyt czyste powietrze, chaotyczny ruch uliczny oraz ogrom, naprawdę ogrom naciągaczy. Taka specyfika stolicy nie może nas odstraszyć, bowiem Delhi posiada wiele wartych obejrzenia zabytków, takich jak np. minaret Kutb Minar, Czerwony Fort, Grobowiec Humajuna.

Bombaj

Bombaj, nazywany ostatnio Mumbajem to nieprawdopodobna, fascynująca mieszanka. To indyjskie miasto to interesujące kolonialne zabytki, szklane drapacze chmur, stare bazary, slumsy, Bollywood, specjały kuchni hinduskiej, uliczne korki oraz duża dawka zanieczyszczonego powietrza?

Agra

Agra ma, co prawda jedno interesujące miejsce, ale takie które ściąga turystów jak światło ćmy. Taj Mahal, bo o nim tu mowa to marmurowy grobowiec żony cesarza Szahdżahana. ?Świątynia miłości?, jak często nazywa się Taj Mahal, to ogromny kompleks składający się z świątyni głównej, bramy, kanałów, basenów oraz ogrodów.

Armitsar

Założone w XVI wieku miasto to główny cel sikhijskich pielgrzymek. W Armitsar mieści się błyszcząca złotem świątynia, w której znajduje się święta księga sikhów. Owa księgę odczytują przez całą dobę kapłani, którzy zmieniają się co dwie godziny.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.