Jak dobrze dobrać płaszcz?

Płaszcz to jeden z najważniejszych elementów zimowej garderoby. Idealnie dopasowany i wykonany z wysokiej jakości tkaniny będzie służył nam nie tylko przez jeden sezon. Jak więc dopasować płaszcz do swojej sylwetki?

Wzrost

Osoby o niskim wzroście powinny wybierać płaszcze przed lub do kolana. Dłuższe płaszcze, bowiem optycznie skracają. Ponadto osobą niskim zaleca się wybierać modele z odcięciem pod biustem. Chcąc dodać sobie kilka centymetrów można również założyć dolną część garderoby w tym samym kolorze co płaszcz. Idealnym płaszczem dla osób o drobnej budowie ciała będzie krótki z okrągłym kołnierzykiem znajdującym się tuż przy szyi.

Płaszcze za kolano i dłuższe to idealny wybór dla osób wysokich i szczupłych. Należy jednak wybierając okrycie wierzchnie pamiętać, aby było czymś urozmaicone, np. dużymi guzikami.

Biust

Posiadaczki dużego biustu powinny wybierać płaszcze jednorzędowe. Dobrze jest także, gdy płaszcz ma głęboki dekolt. Aby zrównoważyć dużą górę, warto wybrać płaszcz, którego dół jest rozkloszowany. Mając figurę klepsydry wybieraj płaszcze z paskiem, które podkreślają Twoją talię.

Aby optycznie powiększyć biust należy wybrać płaszcz dwurzędowy. Kobiety o figurze gruszki powinny zdecydować się na płaszcz z dużym kołnierzem. W ten sposób można odciągnąć uwagę od zbyt dużych bioder.

Talia

Płaszcz z paskiem to świetny wybór dla osób z wąską talią. Natomiast tego modelu płaszcza powinny unikać osoby mające figurę jabłka. Im proponujemy płaszcze o prostym kroju, z szwami pionowymi, w niewielki wzorek.

Biodra

Kobiety posiadające wąskie biodra powinny wybierać modele płaszcza z rozkloszowanym dołem. Ponadto wskazane są wszelkiego rodzaju kieszonki, marszczenia w okolicach bioder. Modele o linii A oraz z dużym kołnierzem do dobra propozycja dla osób z zbyt dużymi biodrami.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.