Kosmiczna turystyka.

Pierwsi turyści udadzą się w podróż w kosmos już w 2013 roku. Tak przynajmniej twierdzą badacze, inżynierowie oraz prezes Virgin Galactic, firmy która chce jako pierwsza wprowadzić rejsy komercyjne. Kiedy dokładnie pojawią się pierwsi turyści na pokładzie statku kosmicznego SpaceShipTwo?

Richard Branson, prezes Virgin Galactis nie podaje daty, jednak ma to się odbyć w ciągu najbliższych 24 miesięcy. Stephen Attenborough, dyrektor firmy zwraca uwagę, że najważniejsza jest kwestia bezpieczeństwa, dlatego pośpiech nie jest wskazany. Testy statku kosmicznego przewidziani na początek przyszłego roku.

SpaceShipTwo będzie mógł zabrać sześciu kosmicznych turystów, a jego załoga będzie się składała z dwóch osób. Ten samolot rakietowy będzie wynoszony na wysokość szesnastu kilometrów przez White Knight II. Na tej wysokości SpaceShioTwo odzieli się od dwukadłubowego samolotu kosmicznego i rozpocznie lot do wysokości stu kilometrów. Cały lot ma trwać od dwóch i pół do trzech godzin. Pasażerowie będą mogli ?latać? po kabinie przez sześć minut.

Lot w kosmos będzie kosztował dwieście tysięcy dolarów. Firma Virgin Galactis sprzedała już pięćset biletów na taką podróż. W pierwszy komercyjny rejs kosmiczny uda się prezes firmy z rodziną.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.