Snowmobile!

Znudziły ci się narty i snowboard? Szukasz adrenaliny? Wybierz śnieżną przygodę na skuterach, czyli snowmobiling! Snowmobile coraz częściej pojawia się w ofertach górskich ośrodków wypoczynkowych. Wystarczy przejść krótki instruktaż jazdy, posiadać kask i odpowiedni strój i można ruszać.

Ujarzmienie tej ważącej około dwieście kilogramów wcale nie jest skomplikowane, ale i także nie jest łatwe. Podczas jazdy skuterem śnieżnym konieczne jest balansowanie ciałem, dlatego też przydatna jest mała gimnastyka i odrobina mocy;). Snowmobile dzięki płozom oraz gąsienicom może pokonywać bardzo strome podjazdy oraz spore warstwy śniegu. W wyposażeniu często znajdziemy podgrzewane manetki, przez co nie zmarzną nam ręce.

Snowmobiling to także nowoczesny kulig. Skuterami śnieżnymi można wybrać się większa grupą. Taka wyprawa z pewnością zbliża ludzi. Okazuje się, że udzielanie pomocy kierowcy skutera, który wylądował w zaspie nie jest najłatwiejszym zadaniem. To świetny sposób na integracyjne wyjazdy. Prędkość skutera oraz trudność górskiego terenu sprawiają, że snowmobiling to także idealna propozycja dla amatorów mocnych wrażeń.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.