Perła Krety

Nazywana Perłą Krety oraz Wenecją Wschodu – Chania to idealne miejsce na wakacje nie tylko dla osób szukających sporej dawki promieni słonecznych, miłośników plaż czy zabytków, ale także dla wysokogórskich turystów.

Wizytówką Chanii, drugiego co do wielkości miasta Krety, jest Port Wenecki, który powstał w czternastym wieku. Ta urokliwa zatoczka ma przyjemny, kameralny charakter. W najstarszej części miasta znajdziemy całe bogactwo weneckiej architektury. Miastem władali niegdyś także Turkowie, o czym przypominają m.in. kopuły Meczetu Janczarów. Warto także zobaczyć Muzeum Morskie oraz pochodzący z XV wieku Arsenał. Nocą Port Wenecki to istna dzielnica rozrywki ? pełno tu klubów, pubów i dyskotek.

Duch prehistorii

Będąc w Chanii warto wybrać się do niewielkiej dzielnicy o nazwie Kasteli, które było zamieszkiwane już w epoce neolitu. Tu znajduje się siedemnastowieczny klasztor Santa Maria de Miracoli, stara turecka łaźnia oraz ruiny weneckiego Palazzo.

Białe góry

Okolice tego greckiego miasta to idealne miejsce na uprawianie górskiej turystyki. Warto wybrać się np. na szlak pieszy E4, który biegnie przez cześć górzystą regionu. Będąc w Białych Górach można skorzystać z noclegów w schroniskach: Tawri Askifu, Wolikas, Kallergi, Swurichtu.

Złote plaże

Perła Krety zachwyci także miłośników plażowania. Najbliżej centrum Chanii mieści się plaża o nazwie Golden Beach. Dużą popularnością cieszy się także plaże oddalone kilka kilometrów od miasta: plaża Agioi Apostoloi oraz Germaniko Pouli.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.