Fakty i mity o rybach, owocach morza

Przygotowaliśmy dla Was przegląd opinii na temat ryb i owoców morza.

Jedzenie ryb wpływa pozytywnie na cerę ? fakt

Ryby dostarczają sporą dawkę witaminy A i E, które dobrze wpływają na cerę. Ponadto ryby to idealne źródło kwasów wielonienasyconych omega -3, które sprawią, że nasza skóra będzie wygładzona. Osoby mające problemy z trądzikiem powinny oprócz ryb jeść także ostrygi i małże. Zawarty w nich cynk jest pomocny w ustabilizowaniu pracy gruczołów łojowych.

Ryby mrożone są mniej wartościowe od świeżych ? mit

Jeśli ryby zostaną zamrożone tuż po połowie to nie tracą żadnych odżywczych właściwości. Istotną sprawą jest także rozmrażanie ryb. Jak rozmnażać? Najlepiej powoli w wodzie z solą lub wstawiając do lodówki na cztery, pięć godzin. Nigdy nie rozmrażaj a mikrofalówce oraz we wrzątku.

Tłuszcz zawarty w rybach jest zdrowszy w porównaniu z tłuszczem, który pochodzi z mięsa ? fakt

Tłuszcz zawarty w rybach wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Taki rodzaj tłuszczu reguluje ciśnienie tętnicze, zmniejsza krzepliwość krwi oraz zmniejsza we krwi stężenie trój glicerydowe. W wyniku tych właściwości zmniejsza się ryzyko udaru mózgu, zachorowania na miażdżycę, chorobę niedokrwienną serca oraz na nadciśnienie tętnicze.

Zdrowe są wszystkie gatunki ryb -mit

Nie wszystkie gatunki ryb mają sporą wartość odżywczą. Radzimy ostrożnie podchodzić do pangi i tilapii, bowiem ryby te pochodzą przeważnie z mało kontrolowanych hodowli w Wietnamie oraz Chinach. Ponadto ryby te mają niską wartość odżywczą. Warto natomiast jeść śledzie, łososie, karpie oraz pstrągi tęczowe.

Jedzenie ryb poprawia samopoczucie ? fakt

Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych, Izraelu oraz Wielkiej Brytanii wykazały, że imponujący wpływ na stan emocjonalny i funkcjonowanie mózgu mają zawarte w rybie kwasy tłuszczowe omega 3. Jak się okazuje, na depresje najrzadziej cierpią Finowie oraz Japończycy, którzy jedzą bardzo często ryby.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.