Ile może zarobić polski górnik? Nawet 450 tys. rocznie?. Ale w Australii

Mastermyne Group, firma górnicza z Australii, poszukuje w naszym kraju górników do pracy w kopalniach. Jak informuje firma rekrutacyjna Randstad, pracę w kopalniach w stanach Queensland i Nowa Południowa Walia może znaleźć 900 osób.

Rocznie Mastermyne Group chce sprowadzić na australijski kontynent 300 górników. Obecnie na ogłoszenie odpowiedziało 300 osób. Na tą chwile w branży górniczej w Polsce pracuje ponad sto tysięcy osób. Rekrutacja dotyczy dwóch stanowisk – wykwalifikowany górnik i sztygar-brygadzista. Osoby ubiegające się o pracę w australijskich kopalniach muszą wiec mieć średnie lub wysokie kwalifikacje zawodowe. Firma górnicza z Australii wymaga od kandydatów minimum dwu i pół letniego doświadczenia w pracy pod ziemią. Ponadto wymagana jest co najmniej podstawowa znajomość języka angielskiego.

Osobom, które zakwalifikują się do pracy Mastermyne Group zaproponuje dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejne dwa lata. Zatrudniony w kopalniach w stanach Queensland i Nowa Południowa Walia górnik może zarobić rocznie od 110 do 140 tysięcy dolarów australijskich, czyli 350 ? 450 tysięcy złotych. Ponadto australijska firma oferuje pokrycie połowy kosztów nauki języka angielskiego oraz pomoc załatwieniu wiz i w przeprowadzce.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.