Dwadzieścia lat temu zmarł lider Queen

4 listopada 1991 roku zmarł Freddie Mercury, jeden największych rockowych wirtuozów wszystkich czasów. Lider zespołu Queen przegrał walkę z AIDS.

Fredzie Mercury to z całą pewnością ikona popkultury. Słynął przede wszystkim z ekscentrycznego wizerunku oraz niebanalnych umiejętności kompozytorskich oraz z niesamowitego wokalu (skala jego głosu obejmowała cztery oktawy). To wszytko powodowało, że na koncerty zespołu Queen przychodziło mnóstwo fanów muzyki. Na koncercie w Sao Paolo zgromadziło się 130 tysięcy widzów, w Knebworth Park aż 150 tysięcy osób.

Freddie często powtarzał, że jest nieśmiały, jednak zupełnie tego nie było widać na scenie. Tam dyrygował nie tylko zespołem, ale także zgromadzoną na koncercie publiczność. Lider zespołu Quenn otwarcie przyznał się do tego, że jest biseksualistą. Nie przestrzegał konwenansów, prowadził wystawne oraz rozwiązłe życie. Autor większości utworów Queen o swojej chorobie dowiedział się w 1987 roku. Dopiero jednak na dzień przed śmiercią potwierdził plotki, o tym że choruje na AIDS.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.