Gdzie na narty? Do szwajcarskiej Gryzonii!

Gryzonia dla narciarzy przygotowała świetną ofertą na sezon 2011/2012. Ten wypoczynkowy region numer 1 w Szwajcarii proponuje niesamowity wyciąg zasilany energią słoneczną ( pierwszy taki na świecie), hale do freestyle?u oraz bezpłatny wstęp na trasy w Safiental dla dzieci do dziesiątego roku życia.

Około 33% ośrodków znajdujących się w tym regionie jest położonych na wysokości powyżej 1500 metrów nad poziomem morza. Panują tu doskonałe warunki do uprawiania takich dyscyplin jak: jazda na deskach, biegi narciarskie, zjazdy na sankach oraz modny ostatnio freeskiing. Oto tylko niektóre ośrodki/regiony wypoczynkowe tej zamieszkałej przez koziorożce krainy:

Engadin Scuol Samnaun

Zachwyca przede wszystkim znajdujący się tu Szwajcarski Park Narodowy. Narciarskie szlaki z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że mają światowy poziom. Engadin Scuol Samnaun słynie z bogatej kultury. Warto zobaczyć m.in. Klasztor Benedyktynów św. Jana w Müstair, który widnieje na liście dziedzictwa UNESCO.

Davos

To raj dla narciarzy ? trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności mają tu ponad trzysta pięć kilometrów długości. Będąc w Davos przed 23 grudnia otrzymamy darmowy skipass.

Savogin

Tu możesz uprawiać nie tylko klasyczne sporty zimowe takie jak narciarstwo biegowe, ale także airboard, skifom, snowbike, carving czy snowboard. Kolejne atuty Savogin to trzykilometrowy tor łyżwiarski w Dolinie Albula oraz około osiemdziesiąt kilometrów tras zjazdowych.

Engadin St.Moritz

Tutaj sezon zaczyna się już 22 października. W tym sezonie na turystów czeka m.in. kolejny pięciogwiazdkowy hotel oraz zmodernizowana kolejka liniowa Diavolezza.

Wallis

Ta malownicza kraina to przede wszystkim 47 czterotysięczników oraz Dolina Rodanu. Większość terenów narciarskich Wallis położona jest na wysokości co najmniej 1500 metrów n.p.m. Narciarze mogą przebierać w trasach zjazdowych, bowiem jest tu ich ponad 2500 kilometrów.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.