Dieta Dukana

Początek grudnia skłania większość kobiet do przemyśleń po pierwsze na temat świąt, a po drugie na temat sylwestra. Każda z nich myśli o tym aby wtedy pięknie wyglądać, ale okazuje się, że wizyta u fryzjera i kosmetyczki, nowa sukienka na bal może nie wystarczyć, aby czuć się wyjątkowo. Stając przed lustrem uświadamiają sobie, że ?troszkę?  przybrały na wadze. Niektóre z nich, zdesperowane szukają odpowiedzi na rozwiązanie swojego problemu w internecie. Biorąc pod uwagę niewielką ilość czasu jaka została do świąt decydują się na na radykalne środki. Najczęstszym ich wyborem jest stosowanie diety Dukana, gdyż według wielu kobiet jest to najszybszy i najskuteczniejszy sposób na zrzucenie nadmiernych kilogramów. Ale czy stosowanie tej diety dobrze wpłynie na kondycje zdrowotną organizmu kobiety? Czy po zakończeniu  kuracji nie będą miały do czynienia z efektem jojo?

Dieta Dukana, która ma pozwolić na utratę i ustabilizowanie wagi, składa się z czterech faz: Pierwszą nazywaną fazą ataku, gdzie uzyskuje się natychmiastowy rezultat. Druga to faza naprzemienna, która ma prowadzić do osiągnięcia odpowiedniej wagi. Trzecia faza nazywana jest fazą utrwalania, podczas której kobiety mają wracać do zrównoważonej diety. Ostatnia faza stabilizacji, gdzie waga kobiet powinna utrzymać swoją obecną wagę aby nie powrócić do wagi z przed rozpoczęcia kuracji.

Powyższe zdania pięknie brzmią i zachęcają do zastosowania tej kuracji w praktyce. Jednak po głębszym przestudiowaniu składników diety, nasuwa się kilka obiekcji. Zaczynając od faktu iż dieta ta jest bardzo uboga w warzywa i owoce, przez co do organizmu kobiety zostaje dostarczane coraz mniej witamin i pierwiastków. Suplementy diety w postaci tabletek nie dostarczą ich odpowiedniej ilości  a zatem odporność organizmu osłabia się a wyniki morfologii są coraz gorsze. Po drugie ciężko jest uwierzyć w fakt, że duża ilość spożywanej wody pozwoli nerkom na poradzenie sobie z ogromem białka jakie jest dostarczane do organizmu. Biorąc pod  uwagę iż w nerkach osadza się bardzo duża ilość toksyn, skutki uboczne mogą być widoczne po latach. Trzecim argumentem mówiącym za tym iż dieta ta źle wpływa na zdrowie człowieka jest fakt, iż wyklucza ona spożywanie węglowodanów, których wycofanie powoduje u kobiet brak energii, omdlenia, ospałość, ogólne osłabienie organizmu oraz zawroty głowy spowodowane brakiem cukru we krwi.

Wydawać by się mogło iż dieta nie wpływa na funkcjonowanie mózgu, ale to nie prawda, ponieważ mniejsza ilość cukru, którym żywi się mózg powoduje pogorszenie  sprawności jego funkcjonowania, a co za tym idzie pogarszają się wyniki w nauce czy tez w pracy osoby stosującej tą jakże skuteczną dietę.

Przychodząca z zachodu moda szczupłej sylwetki składnie wiele kobiet do podejmowania radykalnych środków aby ten cel osiągnąć. Dlatego też wiele osób przechodzi właśnie okres szaleństwa na dietę Dukana z różnymi efektami. Zanim która kolwiek z Was będzie chciała stosować tą dietę niech najpierw zastanowi się jakie skutki uboczne ona spowoduje. Jak jej stosowanie może odbić się na waszym zdrowiu i czy naprawdę nie ma innych środków uzyskania zamierzonego celu. Czy nie wystarczy, ograniczenie spożywania słodyczy, fast food?ów  i zwiększenie aktywności fizycznej oby osiągnąć równie dobry efekt bez efektu jojo.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.