Funchal ? miasto Cristiano Ronaldo

Funchal to miasto słynące z wyśmienitego wina i? Cristiano Ronaldo. To właśnie w stolicy Madery gwiazdor Realu Madryt zaczął swoją piłkarską karierę.

Piękna egotyczna roślinność

Funchal urzeknie każdego swoim krajobrazem, który przypomina oazę. Niesmakowite okazy roślin można zobaczyć nie tylko w ogrodach botanicznych, ale i także w parkach. Ponadto każdy niemal dom w Funchal tonie w kwiatach i to przez cały rok.

Co warto zobaczyć?

Będąc w stolicy Madery koniecznie trzeba się wybrać do portu, w którym można zobaczyć prawdziwy okręt piracki. Niesamowite wrażenie robi twierdza Fortaleza de Sao Tiaro, w której obecnie znajduje się muzeum sztuki nowoczesnej. W dzielnicy Monte czeka na turystów wiele atrakcji, a jedną z nich jest zjazd z wysokiego wzgórza plecionymi saniami. Najbardziej klimatyczną dzielnicą Funchal jest z kolei pełna wąskich uliczek Zonha Velha. Tu można np. posłuchać pięknej lokalnej muzyki.

W 1930 roku w stolicy wyspy Madera wypoczywał nasz słynny rodak ? marszałek Józef Piłsudski. Do dziś jest po tym ślad ? rzeźbione popiersie marszałka oraz rondo nazwanego jego imieniem.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.