Domowa kamera 3D

Kamera Minoru 3D to pierwsza kamerka internetowa, za pomocą której można nagrywać filmy trójwymiarowe. Kształt kamery przypomina małego robota, a autorem tego projektu jest David Holder, znany angielski designer. Kamerę Minoru 3D można podłączyć do komputera za pomocą portu USB.

Ta kamera internetowa ma w wyposażeniu dwa obiektywy, które rejestrują obraz pod różnymi kątami. Ich rozmieszczenie jest podobne do rozmieszczenia ludzkich oczy. Poprzez to, że kamera Minoru posiada dwie matryce i obiektywy, można uzyskać ?widzenie? stereoskopowe.

Wystarczy nałożyć obrazy na siebie. Minoru to słowo w języku japońskim i po przetłumaczeniu oznacza rzeczywistość. W zestawie znajduje się pięć par okularów umożliwiających oglądanie obrazu trójwymiarowego.

Mając kamerę Minoru 3D mamy możliwość nagrywania filmów 3D, robienia fotografii 3D, przekazywania obrazu 3D za pomocą komunikatorów internetowych. Ponadto Minoru 3D można używać jako zwykłej kamerki do komunikowania się z innymi przez sieć.

Obraz, który jest rejestrowany przez kamerę Minoru 3D może mieć rozdzielczość wynoszącą 800×600 pikseli. Oprogramowanie, które jest w pakiecie z kamerką pozwala na nagrywanie filmów oraz robienie zdjęć. Tylko jedno kliknięcie umożliwia wysłanie e-mailem pliku wideo do naszych znajomych oraz przesłanie go na serwis YouTube. Kamera Minoru 3D idealnie współpracuje z każdym komunikatorem internetowym oraz programem służącym do nagrywania filmów.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.