W Wigilię sklepy otwarte do 14.00

Jak podaje Sekcja Krajowa Pracowników Handlu Solidarności zdecydowana większość sieci handlowych deklaruje, że 24 grudnia sklepy będą czynne do godziny 14. Tylko pojedyncze sklepy będą otwarte godzinę dłużej.

Solidarność po raz ósmy apelowała o uszanowanie tradycji oraz umożliwienie pracownikom w tym szczególnym dniu wcześniejszy powrót z pracy. Pracodawcy na ten apel odpowiedzieli.

W wigilie o godzinie 14 zostaną zamknięte takie sklepy, sieci jak: Biedronka, Netto, Makro, Kaufland, Lidl, Intermarche, Selgors oraz Praktiker. Trzy większe sieci: Carrefour, Decathlon i Real postanowiły, że 24 grudnia będą pracowały do godziny 15. Rok temu w Wigilię Carrefour, Decathlon były otwarte także do godziny 15, a Real do godziny 16.

Rok temu w tą akcję włączyła się także Komisja Krajowa ?S?. Komisja zwracała uwagę, że w tym szczególnym dniu przedłużanie godzin handlu nie powoduje, że sklep zwiększa swoje zyski. Jak słusznie zauważyła Komisja Krajowa ?S? niewielkie sklepy już dawno to zrozumiały i zamykają sklepy w Wigilie wcześniej. Obserwacje związkowców wykazały, że 24 grudnia po godzinie 14 zakupy robi niewiele osób. W tym roku związkowcy także mają zamiar rozdawać ulotki przed sklepami, które 24 grudnia postanowiły dłużej pracować. W ten sposób będą nawoływać do nieodkładania zakupów świątecznych kilka godzin przed ich rozpoczęciem.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.