Narty , Snowboard, Białe szaleństwo !

Mała różnorodność regionów narciarskich w Polsce i wysoka cena ofert powoduje, że coraz częściej decydujemy się na skorzystanie z ofert zagranicznych kurortów narciarskich. Zaprezentujemy najciekawsze regiony narciarskie w Europie. Wybierając możliwość spędzenia wolnego czasu w górach Austrii, Francji, Włoszech czy też Norwegi należy pamiętać, że na ogólna ocene stoku i oferty przedstawionej prze kurorty narciarskie tamtych regionów będzie zależeć od wielu czynników. Z pośród których obok ceny, pogoda i warunki śniegowe są najważniejszymi kwestiami.

Francja
Alpy Francuskie to region, który skupia ponad 400 ośrodków narciarskich, co stanowi największą ich liczbę w tym kraju. Poczuć magie białego szaleństwa we Francji można także w takich górach jak Jura, Pireneje czy tez Masyw Centralny, który z powodu swojej mniejszej wysokości ma do zaoferowania mniejszą liczbe ośrodków narciarskich. Sezon narciarski tego kraju trwa od grudnia do kwietnia. W okresie świąteczno-sylwestrowym jak również ferii zimowych panuje tam największy tłok, dlatego też najlepszym okresem aby wybrać się tam na narty jest styczeń, kiedy to panują tam najlepsze warunki narciarskie

Włochy
Włochy przez narciarzy określane są mianem najpiękniejszego miejsca na świecie. W Dolomitach mieści się jeden z największych ośrodków narciarskich na świecie, gdzie można skorzystać z ponad 460 wyciągów narciarskich. Jest kilka znanych ośrodków narciarskich tego regionu, z których najpopularniejsze to: Alagna Valsesia – 6 wyciagów, Alta Badia – 28 wyciagów, La Villa – 11 wyciągów, San Cassiano – 5 wyciągów, Pedraces – 6 wyciagów, Aprica – 24 wyciągi narciarskie, Arabba – 23 wyciągi narciarskie, Malga Ciepela – 8 wyciągów narciarskiech, Bardonecchia – 24 wyciagi narciarskie we Włoszech, Bormio – 16 wyciągów, Brixen – 10 wyciagów, Campo Felice – 14 wyciagów narciarskich, Cavalese – 9 wyciagów, Cervinia – 27 wyciągów, Champoluc – 16 wyciągów, Cortina d’Ampezzo 40 wyciagów, Courmayeur – 30 wyciągów, Gressoney – 12 wyciągów.

Norwegia
Bardzo ciekawą ofertę mają również kurorty narciarskie znajdujące się na wybrzeżu Norwegii. Bardzo dużej rzeszy ludzi tamte regiony kojarzą się tylko z tym iż jest tam bardzo zimno i deszczowo. Zapomina się o tym, że ten kraj może się pochwalić bardzo dużym potencjałem turystycznym. Biorąc pod uwagę lokalizacje Norwegi- okolice podbiegunowe turyści tam przyjeżdżający mogą rozkoszować się niecodziennymi widokami. Pomimo tego iż Kraj ten nie może się pochwalić dużą ilością stoków narciarskich to jednakże ma do zaoferowania wiele innych atrakcji. Jadąc tam można się poczuć jakby się dotarło na koniec świata. Pomimo tego iż spędza się czas w ośrodku wypoczynkowym to patrząc na okolice wokół niego, pokryta tylko nagimi skałami, panują tam bardzo ciężkie warunki klimatyczne- niska temperatura to naprawdę warto tam pojechać i poznać to niezwykłe miejsce.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.