Jak dopasować fryzurę do kształtu twarzy?

Kształt fryzury, jej długość, styl, kolor jak również ułożenie sprawiają, że twarz kobiety się zmienia. Odpowiednie podkreślenie walorów urody kobiety po przez fryzurę jest zabiegiem stosowanym przez nie od wielu lat. Zanim jednak dobierze się fryzurę do siebie należy przeanalizować kształt twarzy. Przedstawiamy poniżej różnego rodzaju typy kształtu twarzy mając nadzieje , ze pomoże to kobietom czytającym ten artykuł dobrać styl uczesania odpowiednio do siebie.

 

TWARZ W KSZTAŁCIE OWALU

Tego rodzaju kształt twarzy charakteryzuje się większą długością niż szerokością. Kości szczęki są węższe niż kości policzkowe.  Jest to najbardziej uniwersalny kształt twarzy, do którego będzie pasować każdy rodzaj włosów. Kobiety posiadające taka urodę nie muszą zwracać uwagi na długość włosów oraz styl ich czesania ponieważ każdy z nich idealnie podkreśli ich urodę. Proponujemy ciężkie grzywki, fryzury w stylu bob jak również miękkie fale.

TWARZ W KSZTAŁCIE KWADRATU

Charakterystyczne dla twarzy w kształcie kwadratu są niskie i szerokie czoło o poziomo i prostoliniowo ukształtowanej nasadzie włosów. Kobiety o takim typie  urody posiadają krótki i szeroki o rozszerzonych, nozdrzach, niskiej nasadzie i szerokim grzbiecie. Brwi tworzą linie poziome baz łukowatych wygięć. Dobrym rozwiązanie dla tego typu urody jest zwiększenia długości u góry, oraz zwężenia policzków. Fryzury z lokami i kosmykami zachodzącymi na czoło są najbardziej preferowane. Dobrze wyglądają w tym wypadku również włosy zebrane do tyłu dzięki czemu wysmukla się rysy.

TWARZ W KSZTAŁCIE KOŁA

Twarz w kształcie koła ma charakterystycznie zaokrąglone czoło. Okolice policzka i bocznej powierzchni przyusznej są wyraźne, koliście rozbudowane są na zewnątrz. Aby zobrazować sobie ten kształt twarzy można zobaczyć sobie zdjęcie np. Cameron Diaz. Porównując jej zdjęcia z całej kariery zauważamy, że stosowała ona fryzury, które dodawały jej twarzy długości. Bardzo dobrze sprawdzały się tez u niej długie proste kosmyki po bokach, które optymalnie wyszczupliły jej policzki. Z tego typu urodą należy unikać dużych, mocno cieniowanych fryzur.

TWARZ W KSZTAŁCIE SERCA

Taka twarz zwęża się u dołu twarzy przy brodzie, dlatego też fryzury zastosowane przy tym rodzaju urody powinny rozszerzać dolna część, przez co włosy przy górnej jej części powinny być ułożone bardzo wąsko. Sprawdzają się tutaj fryzury postrzępione i cieniowane. Zastosowanie fryzury , w której  na policzki będą opadać kosmyki spowoduje iż zginie zbyt ostry kształt brody.

TWARZ W KSZTAŁCIE RĄBU

Kształcie rąbu charakteryzuje wąskie i wysokie czoło. Brwi uformowane łukowato. Nos o szerokich nozdrzach, wąskim i długi. Usta grube i krótkie. Optyczne zwężenie takiej twarzy w policzkach i rozszerzyć w szczęce jest zalecane do tego typu kształtu twarzy. Powinno  rozszerzać się twarz u dołu, a policzki maskować kilkoma kosmykami

TWARZ O PODŁUŻNYM KSZTAŁCIE

Jest to bardzo długa i wąska twarz. Nos długi i wąski o wysokiej nasadzie. Brwi tworzą formy łukowe o ostrym przebiegu. Długa fantazyjna grzywka pozwoli skrócić czoło, natomiast rozpuszczenie  włosów po bokach rozszerzy optycznie obszar policzków. Dobrze jest również nadać włosom objętości.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.