SELF-COACHING, czyli jak doskonalić wiarę w siebie

Jak uwierzyć w siebie? Na to pytanie nurtujące wielu ludzi będziemy próbować dzisiaj odpowiedzieć . Założenie z góry, że coś nam się nie uda i dlatego nie warto próbować jest najbardziej błędnym podejściem. Tak naprawdę pierwszym krokiem do poprawy swojej samooceny jest zmiana podejścia do samego siebie. Należy wpierw zaufać sobie i swoim możliwością. Odpowiednia praca nad sobą, swoją wolą, podejściem z dystansem do swojej osoby to tylko kilka z podstawowych reguł, którymi należy się kierować zaczynając prace nad poczuciem własnej wartości.  Przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów jak krok po kroku uwierzyć w siebie.

Zacząć należy od zmiany podejścia do samego siebie. Negatywne myślenie o sobie sprawia, że otoczenie zaczyna nas postrzegać podobnie. Każdy z nas znajduje u siebie co najmniej kilka mankamentów, które naszym zdaniem są bardzo widoczne i nie do zaakceptowania. Skąd to się bierze? Najczęściej kompleksy te wynosi się z domu, z dzieciństwa czy też ze szkoły, gdzie ludzie narażeni sią na największą krytykę ze strony społeczeństwa. Najlepszą radą w tym momencie jest nabranie dystansu do ludzkiej krytyki. Należy pamiętać, ze nie ma takiego człowieka, który w 100% spodobał by się wszystkim. Nie jest to łatwe, nie osiągnie się tego szybko, ale jest to możliwe! Zmianę myślenia o sobie zacznij od wypisania swoich zalet, zachowań które lubisz u siebie, elementy swojej urody które Ci się podobają. Jeśli nie możesz nic takiego u siebie znaleźć, popytaj znajomych. Zaskoczysz się jak bardzo dużo dobrych cech oni zauważają u Ciebie, a jak mało z wad, które Ty u siebie nienawidzisz oni w ogóle nie zauważają. Myślenie o sobie w pozytywnych barwach sprawi, że poprawi się Twoje samopoczucie.

Pamiętaj również, że każdy jest narażony na krytykę ze strony otoczenia. Krytyka boli, zwłaszcza jeśli jest wygłaszana przez osoby, które Cię nie znają dobrze, ale z którymi jednak masz kontakt. W takich sytuacjach słuchaj uważnie uwag, które oni mają do Ciebie, Z czystym sumieniem odpowiedz sobie na pytanie, czy oni nie mają przypadkiem choć trochę racji, w końcu oni obserwują Twoje zachowania na co dzień. Staraj się z każdej krytyki wyciągnąć to co najważniejsze, to co możesz poprawić w swoim zachowaniu i wyciągnij z nich wnioski, zamiast płakać i użalać się nad sobą.

Staraj się również myśleć pozytywnie. Każdy na swojej drodze spotyka problemy. Nie jesteś w tym temacie odosobniony. Natomiast możesz w odróżnieniu od innych mieć inne podejście do tej ciężkiej sytuacji. Pozytywne nastawianie sprawi, że problemy nie będą aż tak skomplikowane i trudne do rozwiązania. Z każdej trudnej sytuacji wyciągaj wnioski na przyszłość. Pozwoli to w przyszłości łatwiej uporać się z trudnościami szybciej i z mniejszymi nerwami.

Otoczenie się ludźmi  pozytywnie nastawionymi do życia sprawi, że energia którą epatują udzieli się Tobie. Mówienie zdecydowanego ?nie? sprawi, że ludzie zmienią podejście do Twojej osoby. Zaczniesz być postrzegany jako osoba pewna siebie i wiedząca czego chce od życia.

POWODZENIA


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.