Złote Globy 2012

69 ceremonia wręczenia Złotych Globów odbyła się w ubiegłą niedzielę w Los Angeles. Jak co roku wyniki nie zaskoczyły nikogo.  Ceremonię po raz trzeci już poprowadził Ricky Gervais, który w tym roku zrezygnował z uszczypliwych komentarzy.
Największą liczbe statuetek otrzymał film ?Artysta?, który był nominowany w sześciu kategoriach a nagrodzony w trzech. Po dwie nagrody otrzymali twórcy filmów ?Spadkobierca? oraz ?Homeland.?.

Triumfatorami niedzielnej nocy w kategoriach aktorskich byli: George Clooney- najlepszy aktor dramatyczny, Jean Dujardin ?najlepszy aktor komedii lub musicalu oraz Christopher Plummer za rolę drugoplanową. Meryl Streep- najlepsza aktorka w dramacie, Michelle Williams- aktorka komediowa, jak również Octavia Spencer za miano najlepszej aktorki drugoplanowej.

Wybierano również najlepsze pozycje wśród filmów. Za najlepszy film animowany uznano ?Przygody Tintina?. Najwyżej oceniany wśród filmów zagranicznych okazał się film reżyserowany przez Asghar Farhadi ?Rozstanie.? Za najlepszy scenariusz został doceniony Woody Allen , natomiast najlepszą muzyka filmową okazała się ścieżka dźwiękowa z filmu ?Artysta? , a najlepszą piosenką ?Masterpiece? w wykonaniu Madonny.

Wybrano również najlepszych aktorów i twórców  serialowych. Najlepszy serial dramatyczny ubiegłego roku to ?Homeland?, komediowy ?Współczesna rodzina?. Wśród serialowych aktorów dramatycznych zwyciężyli Claire Danes oraz Kelsey Grammer. Aktorzy seriali komediowych wyróżnieni na ceremonii to Matt LeBlanc oraz Laura Dern.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.