Podróż do niezwykłej krainy Tolkiena- Nowa Zelandia

W grudniu 2012 r na ekrany kin wchodzi kolejna ekranizacja powieści przygodowej najlepszego pisarza XX w. J. R. R. Tolkiena ?Hobbit: niezwykła podróż?. Ta część, która została napisana jako pierwsza, uznawana jest za wstęp do słynnej trylogii ?Władcy Pierścieni?. Twórcy filmu, aby w pełni oddać piękno, niezwykłość i magie Śródziemia musieli znaleźć miejsca, które mogły by w filmie wyglądać jak te z przed 7.000 lat. Peter Jackson, reżyser i scenarzysta wszystkich ekranizacji uznał, że najlepszym miejscem będzie znajdująca się na Południu Pacyfiku,  Nowa Zelandia, która idealnie oddaje scenerie pierwotnego i dzikiego Śródziemia.  Dla wielbicieli twórczości Tolkiena i piękna krajobrazów prezentowanych w filmach organizowane, są podróże śladami Frodo?a  innych fantastycznych postaci powieści.

Nowa Zelandia jest kraina najbardziej oddaloną od Polski. Swoim pięknem, unikalną przyrodą, fantastycznymi krajobrazami i egzotyczną kulturą od dawna przyciąga niczym magnez największych miłośników pięknych zakątków Ziemi, którzy bardzo często przyprawieni są tam o zawrót głowy. Podróż po krainie ?Władcy Pierścienia? turyści rozpoczynają od Wyspy Północnej, gdzie mogą zwiedzić nieziemskie jaskinie Waitoma. Następnie przemieszczają się do rezerwatów geotermicznych, gdzie czekają na nich gejzery, bulgocące błota czy też gorące źródła. Kolejne dni upływają podróżującym na przemierzanie szlaków wzdłuż wulkanów,  znajdujących się w Parku narodowym Tongariro oraz mnóstwo atrakcji nad jeziorem Taupo. Adrenalina zostanie jeszcze bardziej podniesiona, dzięki spływom rzeką Whanganui, w trakcie których będzie można podziwiać niezwykłość wąwozów i pianowych klifów porośniętych bujną roślinnością, jak również historycznych budowli i ufortyfikowanej wioski PA. Przeprawa promem na wyspę Południową i rejs po fiordzie Królowej Charlotty to następny punkt wycieczki. Bliski kontakt z wielorybami będzie możliwy w ramach rejsu po Oceanie Spokojnym. Na podróżników czeka również przeprawa przez Nowozelandzkie Alpy, niczym bohaterowie w pierwszej części trylogii, na Wybrzeże Zachodnie, gdzie będą mogli zobaczyć skały ?naleśnikowe?. Wyprawa trekkingowa na zapierające dech w piersiach lodowce, to również jedna z atrakcji przewidzianych w planie. Na uczestników wyprawy czeka także Ósmy Cud Świata, czyli trekking po Parku narodowym Fiordland i rejs po Milford Sound . Najbardziej oczekiwanym i cieszącym czytelników powieści Tolkiena jest punkt podróży, w którym będą mogli zobaczyć i pobyć w wiosce Hobbiton, a także przyjrzeć się z bliska niezwykle malowniczym widokom przedstawionym w filmach.

Wycieczka śladami ulubionych bohaterów książkowych, wśród najpiękniejszych scenerii filmowych świata nie jest tania. Pozwolić na nie mogą sobie tylko nieliczni, ponieważ jest to koszt ok 7 tys. od osoby, trwający ponad 20 dni. Niemniej jednak to największe marzenie ludzi będących zarówno miłośnikami twórczości Tolkiena, jak również niezwykłego kunsztu filmowego twórców ekranizacji filmowych z  Peter?em Jackson?em na czele.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.