Sposoby uporania się z kacem

Ciocia Wiki ?Kacem? nazywa złe samopoczucie, które występuje kilka godzin po spożyciu nadmiernej ilości napojów zawierających alkohol. Dostarczanie do organizmu  alkoholu powoduje zmiany w metabolizmie , które na następny dzień objawiają się bólem głowy, pragnieniem, światłowstrętem, nadwrażliwością na hałas, nudnościami, dużym osłabieniem organizmu i zaburzeniami funkcji motorycznych, czyli drgawkami czy też zaburzeniami równowagi. Bardzo często zauważa się jeszcze wstręt przed wypiciem lub wąchaniem alkoholu, w skrajnych przypadkach nawet gdy znajduje się w zasięgu wzroku. Każdy student jednak, wywód ten skróci do stwierdzenia , że umiera, ma napadowe bóle głowy, trampka w ustach a na domiar złego…trawa tak strasznie szeleści. Każdy oczywiście zapiera się, że już więcej nie weźmie do ust tej diabelskiej mikstury, która sprowadza go do poziomu jamochłona. Rzeczywistość okazuje się jednak zupełnie inna, horrendalna liczba nad wyraz ważnych okazji sprawia, że nie udaje się wytrwać w postanowieniu. Trzeba przecież być człowiekiem honorowym i uczcić ważny dzień w życiu naszych bliskich i znajomych, nie patrząc na to jak bardzo będziemy cierpieć następnego dnia. Będąc tak wspaniałomyślnymi  dla naszych bliskich, pamiętajmy także o sobie. Istnieje kilka sposobów aby następnego dnia być w pełni zdatnymi do życia.

Przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów walki z kacem, zaczynając od czynności, które możemy wykonać jeszcze w trakcie picia, lub zaraz po, ale jeszcze przed położeniem się spać. Podstawa zasadą jest aby pic mądrze i z głową. Pamiętaj aby nie przetrzymywać alkoholu w ustach ani tym bardziej pić go przez rurkę, bo to sprawia, że procenty bardziej uderzają do głowy. Wolniej działają schłodzone drinki lub zmrożona wódka, którą zaleca się popijać wodą mineralną. Bądźmy jednak szczerzy, kto przepija wodą mineralną!?Dlatego dopiero po powrocie do domu dobrze jest wypić jak najwięcej zimnej wody aby uzupełnić płyny, bo jak wiadomo organizm odwadnia się podczas picia alkoholu, a im mniej wody w organizmie tym więcej promili.

Gdy jednak mimo wszystko na następny dzień stwierdzasz, że szaleństwem jest wstanie z łóżka  i pójście do łazienki żeby umyć zęby, mamy dla was kilka metod jak się z tym uporać. Weźcie pod uwagę, że każdy organizm jest inny i nie wszystkie sposoby sprawdzą się w waszym przypadku. Warto jest jednak je wypróbować, aby umieć ulżyć sobie w cierpieniu.

1.Dostarczenie do organizmu dużej dawki glukozy
Znajdziesz ją np. w jabłkach, które należy zetrzeć aby miały jak najwięcej soku. Glukoza można również kupić naprawdę tanio w aptece, rozpuścić w wodzie i wypić.
2. Danonek lub szklanka mleka
Zawierają wapń, który świetnie pomaga w regeneracji organizmu. Danonek ma dwa razy większa dawkę, także sugerujemy wybranie właśnie jego.
3. Piwo
Zabicie klina klinem. Najlepiej żeby wycisnąć do niego sok z jednej dużej cytryny.
4.Sodówka
Mikstura zawierająca wodę mineralna niegazowaną, 1 łyżeczkę sody oczyszczonej i 2 łyżki octu. Nie należy do najsmaczniejszych, ale należy wypić wszystko na raz.
5.Cytrusy
Niektórzy zalecają wypicie szklanki soku ze świeżo wyciśniętego cytrusa, cytryny, grejfruta, albo pomarańczy. Dostarczamy w ten sposób do organizmu dużą dawkę witaminy C.
6.Gorący rosół
Jeśli nie masz możliwości wypicia domowego rosołu, rozpuść  1-2 kostki w filiżance z wrząca wodą, doprawiając dużą ilością pieprzu. Niektórzy uznają go za lekarstwo , albo zbawienie dla cierpiącego żołądka.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.