Polacy kochają polskie marki!

Agencja brandingowa BrandLabel Communication przeprowadziła badania, w których chciała przedstawić przywiązanie polskich konsumentów do rodzinnych marek produktów.

Jak się okazało, siedmiu z pośród dziesięciu ankietowanych Polaków wybiera polską markę zamiast zagranicznej. Czym jest to spowodowane i jakimi aspektami kierują się w swoim wyborze? Polacy argumentują swoją decyzje faktem, że są to nasze marki z tradycją i darzą je dużym zaufaniem. Ponad 70% respondentów uwielbia polskie marki za ich praktyczność, 65% ceni sobie ich wysoką klasę , 66% kieruje się przy wyborze przyjaznością użycia produktu, a 59% z pośród przebadanych wskazało jako powód wyboru rozpoznawalność na polskim rynku.

Najbardziej preferowane przez Polaków marki to: Biedronka, TVN, Wedel, Poczta Polska oraz Winiary. Natomiast w pierwszej piątce wśród marek wybieranych przez internautów korzystających z Facebooka  znalazły się: Serce i Rozum, Reserved, Allegro, House oraz Cropp. Fachowcu uważają że wyżej wymienione marki dzięki autentyczności swojej marki, połączonej z zaangażowaniem klienta tworzą wierność i lojalność. Podejście to pozwala zrozumieć prawdziwe potrzeby odbiorcy oraz zaangażować go emocjonalnie i przywiązać na długo do marki. Pamiętać należy, aby wszystkie te aspekty szły w parze z byciem prawdomównym, szczerym i jednocześnie oryginalnym.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.