Typy figury-KIELICH

Dobranie stroju zarówno pasującego do figury jaki do charakteru kobiety, nie jest najprostszym zadaniem.  Nie lada wyzwaniem jest sprawić, aby kobieta czuła się atrakcyjna w komplecie ubrań jaki sobie wybierze. Każda z nas bowiem ma pewne mankamenty figur, na które narzeka. Na nich właśnie się skupimy. Ukryjmy je poprzez odpowiednio dobrane fasony, które przy okazji podkreśla walory sylwetki. Kolejnym typem figury, które razem z wami wezmę na tapetę, jest ?Kielich?.

Figurę typu ?kielich? często nazywamy literą ?Y?. Mówi się tak ze względu na charakterystyczny dla tej litery kształt kobiecej sylwetki. Panie ?Kielich? mogą poszczycić się długimi i szczupłymi nogami oraz wąskimi biodrami. Idąc w górę, zauważamy brak podkreślonej talii, duży biust oraz szerokie i masywne ramiona. Dlatego też będziemy starać się podkreślić ubiorem zgrabne nogi, wąskie biodra oraz biust poprzez odpowiednie jego wyeksponowanie.

Najważniejszą zasadą dla kobiet o figurze kielicha jest, unikanie szerokich spodni, prostych sukienek, grubych wełnianych swetrów, płaszczy z dwurzędowymi zapięciami, bluzek z dużymi guzikami na wysokości piersi i płytkimi dekoltami. Wszystkie wyżej wymienione elementy garderoby sprawiają, że ?kielichy? będą wyglądały na grubsze, ich ramiona będą jeszcze szersze niż w rzeczywistości są, a biust zamiast atrakcyjnego stanie się masywnym wypukleniem, niekoniecznie pociągającym mężczyzn.

Co więc powinnyście drogie ?Kielichy? nosić? Szczupłą dolną partie ciała podkreślajcie wąskimi spodniami, dopasowanymi spódnicami, butami na wysokim obcasie, które jeszcze bardziej wydłuża i wyszczuplą sylwetkę. Pod względem kolorystycznym to właśnie dób powinien być jaśniejszy, dzięki czemu będzie skupiał wzrok na jednej z najatrakcyjniejszych partiach ciała. Dla kontrastu górna partia powinna być ciemniejsza. Wąskie koszule i topy świetnie podkreślą talie. Pamiętaj, aby posiadały dekolt w kształcie ?U? lub ?V?. Rękawy ?  optycznie wyszczupla masywne ramiona, a krótkie dopasowane żakiety podkreśla szczupła figurę. Ważne jest, aby zachować równowagę pomiędzy poszczególnymi partiami ciała. Skoro masz szersze ramiona spróbuj je optycznie wyszczuplić, dlatego nawet nie waż się ubierać żakietów z poduszkami. Za to najbardziej preferowane będą sukienki z ramiączkami łączonymi na szyi. Dół sukienki powinien rozszerzać się  poniżej wysokości bioder.

Odwrotnie niż w poprzednio opisywanych typach figury, podstawową zasada dla ?Kielicha? jest : jasny dół a ciemniejsza góra. Ciemne barwy wyszczupla górna partie waszej sylwetki, dzięki czemu bardziej zrównoważy się ona ze szczuplutkimi nogami. Zapomniała bym o dodatkach?kolczyki długie, aby pięknie podkreślić długą szyję, a srebrne wisiorki idealnie będą komponowały się z odpowiednio wyeksponowanym poprzez duże dekolty biustem. Dobierasz do tego jeszcze tylko delikatny pierścionek, ponieważ należy pamiętać o umiarze w doborze biżuterii. Chcemy wyglądać pięknie i elegancko, a nie świecić się jak choinka na święta.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.