Nowy most w Czudcu!

W listopadzie planowane jest oddanie do użytku nowego mostu w Nowej Wsi Czudeckiej. Obecnie jednak kierowcy tirów będą zmuszeni korzystać z objazdów.

Bardzo zły stan techniczny mostu przez Wisłok, wymusił ograniczenie nośności pojazdów przejeżdżających. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich zdecydował, że przez ten jednokierunkowy most będą mogły przejeżdżać jedynie pojazdy o masie nie przekraczającej 10 ton. Oczywiście wyjątek stanowią autobusy, u których ograniczenie wynosi 15 ton.

Objazd dla kierowców ciężarówek kierujących się na swojej trasie do Jasła PZDW wyznaczony jest przez Lutczę, Jasienicę Rosielną, Pustyny i Krosno. Aby dostać się do Strzyżowa od strony Rzeszowa kierowcy będą zmuszeni skręcić w Babicy na Niebylec, a następnie w Lutczy odbić w drogę wojewódzka nr 989.

Nowy most, który będzie stał obok mierzyć będzie 10 metrów szerokości i 101 metrów długości. Ta konieczna inwestycja będzie kosztowała 8 mln zł,  umożliwi poruszanie się pojazdom w obu kierunkach i uniknięcia stania w uciążliwych w godzinach porannych korkach.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.