Seksting? nowa moda wśród nastolatek

Internet? kiedy nauczymy się z niego korzystać? Przykro o tym mówić , ale niestety sprawdza się powiedzenie, że ?co młode to głupie?. Wśród nastolatek powstał nowy trend umieszczania w sieci zdjęć lub filmików o podtekście seksualnym.

Problem sekstingu, o którym mowa poruszony został przez Rzeczpospolitą. Gazeta obrazuje sytuacje na przykładzie dwóch gimnazjalistek , które na portalu Facebooku założyły profil o jakże elokwentnej nazwie „Dupy atrakcje, wiosenne libacje”. Trzeba przyznać, zaszalały wykorzystując w nazwie rym, ale nie zmienia to faktu iż zaprezentowały swoim zachowaniem poziom jamochłona. Nie obrażając oczywiście tych nadzwyczaj obrzydliwych bezkręgowców. Co więcej na stronie tej publikowały nie tylko swoje zdjęcia, ale także swoich koleżanek.

Dziewczyny były z siebie niezmiernie dumne i cieszyły się popularnością wśród rówieśników, jednakże nie zdawały sobie sprawy z faktu,  jak bardzo mały jest świat, nawet ten wirtualny. Wyobraźcie sobie minę jednego z internautów, który przeglądając tą stronę natrafił na zdjęcie swojej 14-letniej chrześnicy! Bardzo szybko udało się ustalić kto jest właścicielem profilu. Gimnazjalistki poproszone o usunięcie zdjęć odparły, że tego nie zrobią, bo miały prawo umieścić zdjęcia, gdyż znały dziewczynę na niej ujętą. Dopiero groźba nasłania na nie policji okazała się skuteczna.

Głupota ludzka niestety nie zna granic. Umieszczanie zdjęć innej osoby bez jej zgody grozi poważnymi konsekwencjami prawnymi, gdyż jest to naruszenie dóbr osobistych drugiej osoby. Przerażający jest fakt, że takich stron jest coraz więcej, a do umieszczania podobnych zdjęć w sieci przyznaje się co piąta nastolatka.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.