Euro 2012 w pełni transmitowane w telewizji publicznej

Wszystkie mecze tegorocznych Mistrzostw Europy zostaną transmitowane na żywo w TVP1 oraz TVP2. Planowane są również równoległe transmisje w TVP Sport oraz na stronie internetowej Sport.tvp.pl . Wydarzenie to uznane jest za najważniejsze w tym roku w Telewizji Polskiej, dlatego oprócz transmisji przygotowane zostaną specjalne programy sportowe poświęcone temu międzynarodowemu wydarzeniu.

Od pierwszego czerwca ramówki telewizji publicznej będą poświęcone Euro. Planuje się, że transmisje meczy, wraz z programami tematycznymi zajmą w telewizyjnej jedynce i dwójce ok 180 godzin, w TVP Sport – 400 godzin, TVP HD – ponad 200 godzin, a w TVP Info – ponad 25 godzin. W trzeciej fazie, gdzie mecze będą odbywać się równocześnie jeden będzie transmitowany na antenie TVP1 a drugi na TVP2.

Mecze dla Polskich kibiców będą komentować dziennikarze znani i lubiani, posiadający duże doświadczenie z Dariuszem Szpakowskim na czele, jak również Maciej Iwański, Tomasz Jasina, Jacek Jońca i Michał Zawack. Prowadzącymi studio w trakcie meczy będą Włodzimierz Szaranowicz, a także Maciej Kurzajewski, Przemysław Babiarz, Piotr Sobczyński i Jacek Kurowski.

Jako, że Telewizja Polska objęła patronat medialny nad Euro 2012 możemy być pewni, że z pierwszych miejsc będziemy mieli możliwość oglądać pogrom naszych piłkarzy.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.