Jak skutecznie komplementować?

Komplementowanie PańPanowie mamy dzisiaj ?Dzień Kobiet?. Wczoraj opisywaliśmy rodzaje najlepszych podarunków, jakimi  powinniście obdarować panie swojego życia. Dziś sugerujemy jak prawić komplementy. Nie powiecie mi bowiem, że nie raz przydarzyła się wam sytuacja, w której mimo najszczerszych chęci ?zapunktowania? u swojej Kobiety przy pomocy komplementów, nie osiągnęliście zamierzonego efektu?

Nie przejmujcie się praktyka czyni mistrza. Po pierwsze pamiętajcie, żeby nie silić się na metafory i porównania, którymi ?sypią? bohaterowie komedii romantycznych. Naprawdę nie ma takiej potrzeby.  Również niezręczne pochlebstwa mogą być opacznie odebrane. Tak jak wy, moi drodzy Panowie lubicie być komplementowani za swoja sprawność  i intelekt, tak Kobiety zdecydowanie preferują zwracanie uwagi na ich wygląd zewnętrzny. Na tej podstawie bowiem budują w dużej mierze swoją samoocenę. Komplement typu: ?Wyglądasz jak łączka, wiosenka, czy co tam jeszcze…?  w sytuacji gdy kobieta, której się zwracacie jest ubrana w zielona sukienkę, nie jest dobrym pomysłem! Podobnie jest gdy powiesz : ?Jesteś wspaniała, bo jeszcze z tobą rozmawiam? albo ?Jesteś wspaniała, bo jesteś prawie tak inteligentna jak ja.? Jedynie panie o dużym dystansie do własnej osoby odbiorą zdanie ?Lubię takie pieprznięte osoby jak ty? jako oryginalny  komplement.

Jeszcze jedno, nadużywanie pochwał w stosunku do jednej osoby również sprawia, że tracą one na wartości. Jest również taka zależność, że gdy słyszymy komplement od osoby, która ewidentnie czegoś od nas chce, mimo wszystko jakoś bardziej go lubimy. Lepiej jednak wyrazić swój ?podziw? po uzyskaniu danej przysługi, ponieważ wcześniej może ona być uznana jako formę manipulacji.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.