Marzenia senne-znaczenie i kontrola.

Marzenia senne-znaczenie i kontrola.Organizm człowieka po dużej aktywności fizycznej potrzebuje czasu, żeby się zregenerować. Najlepszą formą odpoczynku jest sen podczas, którego za każdym razem pojawiają się marzenia senne, czyli tzw. ?sny?. Mimo tego, że nie zawsze pamiętamy, że śniliśmy to w każdy wieczór podczas snu przenosimy się do innego świata. Często zastanawiamy się jak interpretować obrazy, które zapamiętaliśmy? Czy wszystko co widzieliśmy w trakcie snu jest kwestią przypadku, czy może ma proroczy charakter? Czy jesteśmy wstanie kontrolować wyobraźnię i podobnie jak bohaterowie filmu Christophera Nolana  ?Incepcja? budować swoja wyśniona krainę?

Interpretacja snów jest bardzo trudna. Należy uważać, żeby błędnie nie odczytać obrazów, które podsyła nam nasza podświadomość. Nie można bowiem jednoznacznie określić znaczenia detali zawartych w odcinkach naszego prywatnego ?sennego serialu?. Senniki, zarówno tradycyjne w wersji książkowej, jak i internetowe oparte są na symbolice przedmiotów, zdarzeń oraz zachowań. Nie uwzględniają jednak indywidualnych przeżyć danej osoby. Dla każdego dany przedmiot, po uwzględnieniu wydarzeń z życia codziennego, może zostać zinterpretowany w zupełnie inny sposób. Treść snu niezwykle często jest wynikiem stanu emocjonalnego i wydarzeń minionego dnia.

Podczas snu nie tylko odpoczywa ciało, ale także umysł. Rozluźniamy się, pozwalamy najskrytszym marzeniom i pragnieniom ujawnić się, nieskrępowanie pokazujemy swoje uczucia, pragnienia i emocje. Wydarzenia z danego okresy silnie oddziaływają na stan emocjonalny, a podczas snu podświadomość często w sposób zniekształcony, trochę komiczny pokazuje nam rozwiązania, lub pokazuje w czym tkwi problem.  Nie można więc powiedzieć, że marzenia senne są jedynie bezwartościowym wytworem umysłu. Naukowcy podkreślają, że każdy może wpływać na sytuacje ukazane podczas snu, można  nauczyć się kontrolować swoje zachowanie, co więcej istnieje możliwość decydowania o czym danej nocy chcemy śnić. Uprawianie sportów, rozwiązywanie trapiących nas problemów, ćwiczenia poprawiające asertywność to wszystko można przeżyć w trakcie snu. Oczywiście nie uda się osiągnąć tego z dnia na dzień? wszystko wymaga treningu, odpowiedniego przegotowania i skupienia. Jednak po pewnym czasie można dojść do perfekcji i nadać swojemu życiu przyjemnych kolorów. Trzeba tylko pamiętać, żeby nie pomylić życia w śnie z codziennym, bo można przespać najważniejszych wydarzeń prawdziwego życia .


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.