Modelka ma blisko 150 dzieci!

Modelka ma blisko 150 dzieci!Twoje rodzeństwo doprowadza cię do szału. Na każdym kroku podnosi ci ciśnienie gadaniem , zachowaniem , marudzeniem, wścibstwem. Cały czas się kłócicie o byle bzdety, ale mimo wszystko się kochacie i nie wyobrażacie sobie życie jako jedynak.  Ale pomyśl, co zrobił byś, jakby okazało się, że nie masz dwójki albo trójki rodzeństwa, tylko blisko 150 braci i sióstr? Wydaje się to być szaleństwem i czymś nie możliwym, ale jednak takie rzeczy się zdarzają.

Sztuczne zapłodnienie jest obecnie niezwykle popularnym rozwiązaniem dla rodzin nie mogących mieć dzieci. W USA jeszcze do niedawna istniała możliwość dziesięciokrotnego oddawania swoich komórek, na rzecz rodziców walczących o posiadanie potomstwa. Jako pierwsza komórki rozrodcze oddała światowej klasy modelka Kathryn Havran, której idealne walory zewnętrzne sprawiły, że materiał genetyczny przez nią oddany był bezcenny dla klientów leczących się na bezpłodność.  Duże zainteresowanie sprawiło, że obecnie w Stanach Zjednoczonych limit zabiegów przekazywania materiału genetycznego do trzech. Nie zmienia to jednak faktu, że jak udało się ustalić, piękna modelka jest już matka ok 150 młodych amerykanów . Jak mogło do tego dojść?

Jedno z małżeństw, które dzięki zapłodnieniu in vitro zostało obdarzone potomkiem, postanowiło się dowiedzieć czy nie posiada ono biologicznego rodzeństwa. Z myślą o tym założyli stronę internetową, na którą mieli zgłaszać wszyscy bracia i siostry, którzy dzięki numerowi identyfikacyjnemu, który otrzymali przy porodzie mogli zorientować się, że to właśnie o nich chodzi. Dane personalne rodzeństwa są zastrzeżone i tylko dzięki temu numerowi mogli się odnaleźć. Nikt nie spodziewał się, że sprawa urośnie do aż takiej rangi. Obecnie zgłosiło się aż 150 osób będących genetycznym rodzeństwem, pochodzącym od jednaj matki.

Nie jest to pojedynczy przypadek. Takich rodzin na świecie jest więcej. Brak informacji, że posiada się tak liczne rodzeństwo może doprowadzić do nieświadomego kazirodztwa. Dzieci osób blisko spokrewnionych mogą bowiem urodzić się ze znacznymi chorobami genetycznymi. Między innymi z tego powodu świadomość pochodzenia jest niezwykle ważna.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.