Konieczne kontrole kas fiskalnych!

Konieczne kontrole kas fiskalnych!Skarb Państwa traci miliardy złotych na sprzedawcach oszukujących klientów.  Niezwykle nagminną procedurą jest nie wydawanie paragonów, mimo iż każdy sprzedawca ma obowiązek jego wydania. W ten sposób często sprzedane produkty nie są rejestrowane jako sprzedane i nie odprowadza się od nich podatków.

Robiąc duże zakupy w supermarketach nie raz zdarzyło się zauważyć różnicę pomiędzy ceną jednostkową umieszczona na półce obok produktu, a tą która została nam naliczona na paragonie. Właśnie w takich sytuacjach potrzebny jest nam paragon, który jest najprostszym dowodem oszustwa ze strony sprzedawców. Dzięki przedstawieniu  paragonu potwierdzającego zakup, możemy również dokonać reklamacji produktu.

Dokonuje się regularnych kontroli polegających na nadzorze punktów sprzedaży pod kontem rejestracji sprzedanych produktów na kasach fiskalnych. Specjalnie wyznaczeni do tego zadania inspektorzy, sprawdzają czy ewidencja sporządzana jest rzetelnie i czy sprzedawcy rzeczywiście wydają paragon wszystkim klientom po każdorazowej procedurze sprzedaży. Ostatnio akcja kontrolna miała miejsce w lutym tego roku, a następna planowana jest podczas wakacji.  Podczas kontroli okazało się, że u ok 13% sprawdzanych punktów zauważono naruszenia prawa. Nałożone na te oddziały mandaty karne stanowiły łącznie sumę 2,55 mln zł.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.