Symbolika kolorystyki ubrań cz.1

Symbolika kolorystyki ubrań cz.1Każda z kobiet ma ubrania, w których czuje się świetnie. Podczas zakupowego szaleństwa swój wzrok kieruje na konkretne fasony i kolory. Właśnie na kolorach chciała bym się dzisiaj skupić. Czy zdarzyło wam się zaobserwować, ze podczas przeglądania swojej garderoby dominuje kilka konkretnych kolorów. Rzadko zdarzają się szafy, w których można znaleźć odzież we wszystkich kolorach tęczy.  Niektóre z nas kochają kolor zielony i nie wyobrażają sobie siebie ubranej przykładowo w żółte barwy. Podświadomi negujemy dany kolor mimo tego, że zdajemy sobie sprawę, że ktoś inny wygląda w danych odcieniach olśniewająco. Twierdzimy, że nasze wybory wynikają tylko z kwestii gustu, nie zdając sobie sprawy, że są one również odzwierciedleniem osobowości i stanu psychicznego w danym okresie życia.

Zacznijmy od bieli, która kojarz się z czystością, delikatnością, nieskazitelnością, jasności  i niewinnością. Takie są pierwsze skojarzenia, ale gdy zagłębimy się dalej nasuwają się również uczucia zimna , dystansu, chłodu. Biała tablica, która można zapisać dowolnie w zależności od preferencji i potrzeb danej osoby.  Jednym słowem wszechstronna . Taka również jest osoba nosząca się w białych barwach.  Jej uniwersalność połączona z wewnętrznym poczuciem harmonii i spełnienia jest niezwykła i niespotykana. Osoba pełna życia i wigoru, nie znająca granic, pełna pewności siebie i posiadająca siłę przebicia w każdej sytuacji.

Niezwykle kontrastująca z bielą barwą jest czerń. Kojarzona głównie z żałobą, smutkiem , utrata miłość, goryczą, depresją i zagubieniem. Z drugiej jednak strony osoby preferujące garderobę w tym kolorze są zazwyczaj osobami pewnymi siebie, zdyscyplinowanymi, niezależnymi, posiadającymi silna wolę w dążeniu do osiągnięcia wyznaczanych celów. Ludzie bardzo trzeźwo spoglądające na otaczająca ich rzeczywistość, mają predyspozycje przywódcze, często posiadające autorytet wśród bliskich osób. Wielorakie oblicze osoby, która z jednej strony przez swoja postawę czerpie z życia pełnymi garściami, a z drugiej chcąca odciąć się od otaczającego ją świata pełnego krzywdy , smutku, rozczarowań i silnych emocji.

Odpowiednikiem czerni jest kolor czerwony. Z całą pewnością nie zobaczymy tej barwy na osobie spokojnej, cichej, skromnej i zamkniętej w sobie. Czerwień jest bowiem  charakterystyczna dla osób posiadających niezwykła pewność siebie, siłę przebicia, chęć realizacji, wyróżniania się z tłumu i dominacji nad innymi. Nie bez powodu kobiety malują paznokcie i usta na czerwono, ponieważ czerwony wyraża również erotyczna duszę kobiety, jej pragnienia i pewność siebie w kontaktach z płcią przeciwną. Energetyczna dusza osób noszących czerwone barwy nie raz jest nie do okiełznania i tylko prosi się o aprobatę ze strony innych. Drzemiące w niej rządze nie są w ogóle tłumione i ograniczane a wręcz przeciwnie dają upust w każdej dziedzinie życia.

Zupełnie inaczej podchodzą do życia osoby noszące fiolety… cdn


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.