Jak się pozbyć celulitu

Jak sie pozbyc celulituCzas płynie nieubłaganie szybko. Każdy dzień mija jak sekunda, tydzień jak minuta miesiąc jak godzina. Nawet nie wiemy kiedy skończyła się zima, rozkoszujemy się wiosennym słoneczkiem, a tu niedługo będziemy mieć lato. Wakacje, wyjazdy ze znajomymi, basen, kąpiele w morzu. Wszystko zapowiada się pięknie a tu klops? nie możemy założyć stroju, czy też krótkich spodenek, bo na udach i pośladkach mamy cellulit, którego tak strasznie się wstydzimy. Znajomi proszą nas żebyśmy dołączyły do szaleństw na plaży a my wykręcamy się głupimi wymówkami. Możesz temu zapobiec! Nie będzie to łatwe, ale jest możliwe. Poniżej przedstawiamy kilka domowych sposobów na walkę z cellulitem.

Pamiętajcie, że tak samo jak psychicznie jesteście indywidualnością tak też fizycznie każda z was różni się od siebie i nie wszystkie podane sposoby walki z pomarańczową skórą zadziałają w waszym przypadku. Do sprawy podejdź kompleksowo, spróbuj kilku metod i wybierz z nich tą najbardziej ci odpowiadającą.

Jako, że cellulit powstały na ciele jest wynikiem złej polityki żywieniowej, małej aktywności fizycznej i zmian hormonalnych, zacznij od wzbogacenia swojej diety w warzywa i owoce. Zrezygnuj z smażonych potraw i przeżuć się na gotowane, ogranicz dostarczanie do organizmu dużej ilości węglowodanów i alkoholi. Pij dużo wody, która oczyści organizm z toksyn. Później zadbaj o to aby zacząć więcej się ruszać i zadbać o kondycję fizyczną. Pływanie oraz bieganie to dwa najpopularniejsze, ale również najskuteczniejsze formy aktywnego spędzania czasu, które świetnie wpływają na wysmuklenie sylwetki i walkę z cellulitem. Jeśli jednak nie odpowiadają wam postarajcie się wykonywać bardziej statyczne ćwiczenia absorbujące te partie ciała, na których zauważacie pomarańczową skórę.

Jeśli jednak nie jesteście zwolenniczkami aktywnych metod. Po pracy nie jesteście wstanie się zmobilizować do ruchu mamy dla was inne rozwiązania. Istnieje kilka naturalnych metod, które są sprawdzone i równie skuteczne jak ćwiczenia. Tak jak wcześniej było wspomniane, pamiętajcie, że nie są to jednorazowe czynności. Nie uda wam się pozbyć cellulitu z dnia na dzień. Musicie się zmobilizować i uzbroić w cierpliwość, a zabiegi pielęgnacyjne, które wam wskażemy wykonywać przez okres przynajmniej miesiąca.

Zacznijmy od na zamiennych prysznicu zimną i ciepłą wodą, lub tylko zimnych , obejmujących partie ciała, na których zauważacie cellulit. Świetnie działa również peeling z soli kuchennej z dodatkiem oliwy. Działa on na takiej zasadzie, że sól usuwa martwy naskórek jak również usprawnia krążenie, a oliwa nawilża podrażniona skórę. Drugi sposób to natarcie skóry cytryną i owiniecie jej później folią aluminiową. Równie skuteczny i polecany jest peeling ze zmielonej kawy, który wygładza powierzchnię naskórka i wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Podczas kuracji pozbycia się cellulitu dobrze jest  obok wody pić znaczne ilości zielonej lub czerwonej herbaty. Pomogą one w oczyszczeniu organizmu z nadmiaru toksyn nagromadzonych podczas stosowania złej diety.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.