Sekrety makijażu wodoodpornego

 Sekrety makijażu wodoodpornegoZbliżają się Święta Wielkanocne, po których rozpoczyna się okres komunii i wesel. Na każdej z tych imprez kobieta chce przez cały czas wyglądać olśniewająco. Nie ma czasu na częste wizyty w toalecie, aby poprawić make-up. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest makijaż wodoodporny, który niezwykle dobrze sprawdza się przy ważnych okazjach.

Kosmetyków wodoodpornych takich jak tusz do rzęs, pomadki i błyszczyki, kredki i eyelinery, cienie do powiek w sztyfcie jak również podkłady i pudry dzięki swojemu składowi pozwalają przez długi czas utrzymywać początkowy efekt wykonania makijażu. W składzie takich preparatów  nie znajdziemy wody. Została ona zastąpiona polimerami, silikonami lub żywicami.  Dzięki czemu w czasie długotrwałych wesel, przyjęć okolicznościowych, wypadów na basen lub nad morze czy też w sytuacjach kiedy przewidujecie, że ciężko będzie uniknąć płaczu, twarz kobiety przez cały czas będzie wyglądać świeżo i naturalnie. jeśli oczywiście nie przesadzimy i nie nałożymy sobie na twarz maski, którą później jedynie przy pomocy młotka i dłuta będzie można oderwać od twarzy.

Makijaż wodoodporny posiada wiele zalet ale również wad. Z jednej strony kładziemy nacisk na wysoka trwałość, brak konieczności nanoszenia poprawek, odporność na wodę, łzy oraz pot przy stosunkowo niskich cenach . Czego nie można powiedzieć o makijażu permanentnym.  Patrząc jednak z innej perspektywy nie da się nie zauważyć, że mimo tego iż jest on odporny na wodę to jednak rozmazuje się i ciężko później jest się go pozbyć. Demakijaż kosmetyków wodoodpornych musi zostać wykonany delikatnie i powoli, aby zbytnio nie podrażnić już i tak wysuszonej i naciągniętej skóry twarzy. Biorąc pod uwagę, że kosmetyki te nie posiadają w swoim składzie wody sprawia, że po nałożeniu niezwykle szybko zasychają, przez co nie mamy możliwości naniesienia drobnych poprawek, jak również nie uda nam się mieszać palety kolorów cieni do powiek. Po demakijażu make-up?u  wykonanego kosmetykami wodoodpornymi musimy pamiętać, aby dobrze nawilżyć twarz na noc, tak aby pozwolić skórze zregenerować się po całodniowym naciągnięciu i wysuszeniu.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.