Kubie Wojewódzkiemu grozi 3 lata wiezienia!

Kubie Wojewódzkiemu grozi 3 lata wiezienia!Chyba jedynie właściciel chatki na odludziu w reklamie jednej z polskich sieci komórkowych, nie wie kim jest Kuba Wojewódzki. Znany ?celebryta z telewizji? rozpoznawalny jest wśród polskiego społeczeństwa głównie z wypowiadanych publicznie kontrowersyjnych wypowiedzi. Bezkarnie przez ponad 10 lat ?gwiazdorzy? i obrzuca błotem  swoich kolegów z ekranu. Wszystko do czasu. Niedawno otrzymał zarzuty obrazy i znieważenia Alvina Gajadhura, za które grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Mniemana obraza  rzecznika prasowego Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego miała miejsce blisko rok temu podczas porannego programu na antenie radia Eska. Wraz z Michałem Figurskim Wojewódzki podczas swojej audycji jak zawsze wcielając się w postać Misiury i Martenki postanowili zadzwonić do jednego z reprezentantów polskich instytucji. Tego dnia padło właśnie na wyżej wymienionego rzecznika prasowego GITD. Podczas próby połączenia się z ust Misiury padły słowa „Zadzwońmy teraz do Murzyna”. Po kilkakrotnych  nieudolnych problemach komunikacji prezenterzy zaczęli wyśmiewać się z telefonu pana Gajadhura twierdząc, że korzysta on z „buszmeńskiej sieci dla czarnych”, miedzy słowami dało się tez usłyszeć hasło: „krajowy rejestr murzynów” jak również twierdzili, że „audycję dzisiejszą sponsoruje warszawski oddział Ku Klux Klan-u”

Przedstawiciele rady Etyki Mediów uznali wyżej opisany incydent jako ?przejaw rasizmu na antenie ogólnopolskiej rozgłośni radiowej ze strony dziennikarzy, którzy są idolami wielu młodych Polaków, jest pogwałceniem zasady szacunku i tolerancji zapisanej w Karcie Etycznej Mediów (…) Demonstrowanie rasizmu wykracza poza granice satyry i etycznego dziennikarstwa?. Z czym nie zgadzają się zarówno przełożeni dziennikarz, oni sami, ale myślę również większość polskiego społeczeństwa. Kuba Wojewódzki znany jest z nie tylko ciętego języka, ale również z karykaturalnego przedstawiania niedorzeczności polskiej polityki i społeczności, w celu ośmieszenia jej i jednoczesnego zwrócenia uwagi na niedorzeczności polskiej rzeczywistości. Dzięki swojemu zachowaniu zyskał słuszną sympatie i poparcie głównie młodych Polaków.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.