Jak kolor włosów odzwierciedla charakter kobiety

Miałyście kiedyś poczucie, że wasz naturalny kolor włosów po prostu do was nie pasuje. Nie umiecie tego wytłumaczyć logicznie, ale wewnętrznie czujecie, że nie wyraża on w pełnie waszej osobowości , a na dodatek nie podkreśla w odpowiednim stopniu piękna urody.  Czy kolor włosów odzwierciedla charakter danej osoby? Czy po analizie tego detalu jesteśmy wstanie określić z jaką osoba mamy do czynienia?

Uznawane od wielu lat stereotypy mówią, że blondynki są głupie i naiwne, brunetki pewne  siebie i inteligentne, a rudowłose kobiety wredne i złośliwe. Blondynki jak twierdzą specjaliści są grupą płci pięknej, która rozwija się najpóźniej. Jasnowłose dziewczyny przez najdłuższy okres pozostają i czują się jak dzieci, dlatego też w ten sposób są postrzegane przez otoczenie. Wolniejszy rozwój organizmu sprawia, że zazwyczaj charakteryzują się one drobniejszą budową ciała przez co są szybsze i zręczniejsze, pełne życia i energii. Postrzeganie blondynek jako wzór kobiecej urody sprawia, że nieugięta pewność siebie pomaga im w swobodniejszym nawiązywaniu stosunków międzyludzkich i nieugiętym dążeniu do celu zarówno w pracy zawodowej jak i życiu osobistym.

Temperament brunetek i szatynek zazwyczaj delikatnie onieśmiela mężczyzn, którzy postrzegają je jako kobiety pewne siebie, inteligentne, twardo stąpające po ziemi i wiedzące czego chcą od życia. Z drugiej jednak strony czarnowłose kobiety owiane są nutką tajemniczości, a kluczem do jej bram są oczy. Mówi się, ze brunetki zaledwie jednym spojrzeniem potrafią zaglądnąć w głąb duszy mężczyzny. Wnioski te zostały wysunięte na przykładzie gorących pań z południa Europy, które najlepiej na świecie potrafią zawładnąć mężczyznami i sprawić by jedli im z rąk. Istnieje jeszcze jedna perspektywa oceny charakteru ciemnowłosych przedstawicielek płci pięknej. Mówi się o nich, że są idealnym kandydatem na przyjaciela każdego mężczyzny, jak również najlepszymi i najczęściej wybieranymi kandydatkami na żony.

Rudowłose kobiety zazwyczaj nie są  lubiane przez swoje rywalki. Promieniejąca od nich chęć do zabawy, pewność siebie i seksapil sprawia, że cieszą się one niebywałym powodzeniem wśród panów. Od dawna uznawane są za wredne i fałszywe przez co często ich pewność siebie traci na mocy. Istnieje też pogląd, że przez swoja nieobliczalną naturę pomimo pociągu do rudowłosych, mężczyźni boja się wchodzić z nimi w poważne związki. Obawy te tłumaczą strachem przed nieoczekiwanym porzuceniem.

Ale czy powyższe poglądy rzeczywiście sprawdzają się w życiu codziennym?


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.