Mity dotyczące ćwiczeń

Mity dotyczące ćwiczeńWiosna to okres kiedy wielu z nas zaczyna ponownie dbać o swoja kondycje. Wszystkie starania po to żeby w letnie upalne dni móc pozwolić sobie na noszenie krótkich spodenek i skąpych topów bez wyrzutów sumienia i przekonania, że wyglądamy w nich nieatrakcyjnie. Zaczynamy ćwiczyć, biegać, uczęszczać na zajęcia z fitnessu. Podczas wysiłku fizycznego kierujemy się ogólno przyjętymi , jak się okazuje mitami dotyczącymi treningu.

Rozpocznijmy od przekonania, że aby spalić jak najwięcej zbędnych kalorii nasz trening musi trwać co najmniej 30 minut, ponieważ dopiero przy długotrwałym wysiłku dochodzi do spalania tłuszczy. Nie jest to prawdą. Tłuszcza spalamy przez cały czas kiedy ćwiczymy a nawet po zakończeniu.  Różnica polega na proporcjach spalania poszczególnych składników diety. Przez pierwsze 20 min. Neutralizuje się głównie węglowodany, natomiast później ustępują one trochę miejsca tłuszczom i proporcje się wyrównują. Po fitnessie nasze miejsce muszą się zregenerować i również w trakcie tego procesu dochodzi do spalania tkanki tłuszczowej. Kolejna kwestia sporną jest pogląd o konieczności picia jak największej ilości wody podczas wykonywania ćwiczeń. Również negują tą zasadę specjaliści, którzy twierdzą, że powinniśmy pić przed, w trakcie i po w równych proporcjach ilościowych. Nie powinna to być zwykła woda mineralna, lecz wzbogacona w dodatkowe minerały, które utraca nasz organizm podczas wzmożonego wysiłku fizycznego.

Wykonywanie jak największej ilości brzuszków nie pomoże nam w szybki sposób pozbyć się brzydko wyglądającej ?oponki?. Brzuch jest szczególna partią ciała, w której nagromadzony tłuszcz niezwykle trudno jest spalić, dlatego, aby nam się to udało potrzebny jest pełny wysiłkowy zestaw ćwiczeń. Niezwykle przykro było mi jak dowiedziałam się, że pływanie wcale nie jest tak dobre dla odchudzania jakby mogło się wydawać. Nie prawdą jest, że dzięki wielokrotnemu pokonywaniu długości basenu wysmuklimy sylwetkę. Podczas pływania spala się dużo mniej kalorii niż przykładowo w trakcie biegania lub zajęć fitnessu. Nie bójcie się, że jeśli zaczniecie intensywnie ćwiczyć nogi czy też ręce zamiast schudnąć wypracujecie sobie mięśnie, które jeszcze dodatkowo umasywnią ciało. Taka zależność występuje jedynie u mężczyzn. Wykonywanie jak największej ilości powtórzeń również nie jest gwarancją sukcesu. Ćwiczenia należy wykonywać dokładnie i w odpowiednim tempie, a nie szybko i w maksymalnej ilości.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.