Gdzie na majówkę?

 

W tym roku majowy weekend, może trwać nawet 9 dni, więc to idealny termin by wybrać się na urlop. Jakie są najbardziej popularne kierunki wyjazdowe tego roku? Oczywiście niezmiennie największą popularnością cieszą się góry zarówno Tatry, jaki i Bieszczady mogą spodziewać się majowych turystów. Pamiętajmy jednak, że na wielu górskich szczytach nadal leży śnieg, dlatego należy dobrze przygotować się do górskich wędrówek zaopatrując się w ciepłe ubrania.

Od połowy marca wszystkie serwisy grupowych zakupów kuszą nas tańszymi wyjazdami do Grecji, Turcji czy Chorwacji. Maj to świetny termin na takie wypady, nie koniecznie kupowane grupowo. Pamiętajmy, że w biurach podróży panuje teraz tzw. niski sezon, więc ceny wycieczek są niższe, po za tym temperatury np. w Grecji o tej porze roku nie są jeszcze bardzo wysokie, więc jest to idealna pora na zwiedzanie.

Nawet, jeżeli nie wybieramy się nigdzie na majowy weekend można go miło spędzić rower, rolki czy spacer w ulubionym towarzystwie również pozwolą nam się zrelaksować. Wiele miast w Polsce organizuje w tym czasie bezpłatne koncerty plenerowe, spektakle czy pikniki rodzinne. Sprawdźcie, co dzieje się w waszym mieście lub niedaleko.

Aż tak długi majowy weekend nie trafia się nam często, więc wykorzystajcie go dobrze!


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.