Remonty dróg, czyli zakorkowany Rzeszów

Remonty dróg, czyli zakorkowany RzeszówWraz z nadejściem wiosny ruszyły działania modernizacyjne Rzeszowa. Dla mieszkańców miasta oznaczają one w tym momencie utrudnienia ruchu drogowego nie tylko w centrum miasta, ale również na drogach wyjazdowych. Na największe korki drogowcy natkną się na al. Piłsudzkiego, ul. Podkarpackiej jak również na ul. Lubelskiej. Dodatkowo została zamknięta kładka nad torami, prowadząca na ul. Kochanowskiego od strony dworca PKP i PKS.

Problemy związane poruszaniem się po głównych ulicach miasta, będą miały miejsce przez całe lato, ponieważ planuje się oddanie okrągłej kładki nad al. Piłsudskiego dopiero na listopad, a zablokowanie dwóch pasów przynajmniej do lipca. Utrudnienia są nieodzowne i nieuniknione przy tego typu inwestycjach. Należy jednak pamiętać, że roboty modernizacyjne są chwilowe, a po oddaniu obiektów do użytku ruch w obrębie centrum będzie dużo sprawniejszy niż do tej pory.

Zamknięcie kładki również związane jest z pracami remontowymi przejścia. Planowano wstrzymanie ruchu pieszych na obiekcie na okres jedynie dwóch tygodni jednak obecnie mówi się już o przedłużeniu czasu potrzebnego na działania naprawcze nawet do końca następnego miesiąca.

Podobnie sytuacja wygląda na obrzeżach miasta, gdzie nieustannie od wielu miesięcy trwa remont dróg. Długotrwałe utrudnienia w dojeździe do miasta od strony południowej i północnej jeszcze długo będą zmywały sen z powiek kierowców, którzy na samą myśl o konieczności stania w korkach doprowadza ich do szewskiej pasji. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość i wierzyć, że ekipy remontowe jak najszybciej ukończą prace nad zleceniami, na które wygrali przetargi.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.