Koko Koko – czy na pewno Euro spoko?

euro2012

Polacy wybrali piosenkę, która stała się hymnem reprezentacji polskiej. Zespół Jarzębiny z piosenką ?Euro spoko?uzyskał największą ilość głosów. Podczas uroczystej gali, która była transmitowana na żywo w TVP, telewidzowie za pomocą sms, głosowali na swoich faworytów. W konkursie wzięli udział zarówno amatorzy jak i profesjonalni piosenkarze, np. Maryla Rodowicz czy Wilki. Warunkiem uczestnictwa, było skomponowanie piosenki o tematyce piłkarskiej.

Zaraz po ogłoszeniu wyników w Internecie wybuchła prawdziwa wojna opinii. Niektórzy uważają, że piosenka idealnie oddaje klimat Euro, a prosty tekst łatwo wpada w ucho. Inni zaś zauważają, że tekst jest zbyt prosty, wręcz prostacki, a sam zespół nazywają wiochą.

Zainteresowane nie czują się oburzone i podchodzą do tematu z uśmiechem na twarzy. Jak same mówią, piosenka powstała na żarty, a jej napisanie zajęło godzinę. Tak wielki sukces nie był planowany. Skład zespołu tworzą kobiety z koła gospodyń wiejskich z gminy Dzwola. Najmłodsza ma 32 lata, najstarsza zaś 82 lat.

To czy piosenka zagrzeje naszych do walki, okaże się już za miesiąc. Mecz otwierający Euro 2012 odbędzie się 9 czerwca.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.