Po Rzeszowie może jeździć autobus twojego pomysłu!

Kwiatki, kosmici czy panorama miasta to tylko niektóre pomysły pasażerów na nowy wzór na miejskich autobusach nadesłane na konkurs ogłoszony przez ZTM.

Dzięki dotacji z Unii Europejskiej po Rzeszowie jeździ aż 80 nowych autobusów, z czego duża część jest zasilana gazem ziemnym. Wielu mieszkańców Rzeszowa skarżyło się, że ich czerwono ?żółty kolor wzorowany na tych jeżdżących po Warszawie, nie pasuje do oficjalnej kolorystyki miasta. Dlatego też autobusy, które niebawem wejdą w skład flota Rzeszowskiego MPK mają być pomalowane na biało ? niebiesko.  Konkurs dla pasażerów dotyczy projektu dodatkowego wzoru umieszczonego na nich. Jeżeli masz nietuzinkowy pomysł na nowy wzór na autobusie zarząd ZTM czeka na propozycje do końca maja. Po za tym można przesyłać także pomysły na nowe logo oraz projekt nowych biletów.

Konkurs to miły ukłon ZTM w stronę pasażerów, dzięki niemu już niedługo po rzeszowskich ulicach będą jeździć autobusy z niepowtarzalnym i oryginalnym wzorem, które odróżnią miasto od innych.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.