Karty zbliżeniowe- nowy produkt bankowy

karty zbliżenioweKarty zbliżeniowe to stosunkowo nowy produkt bankowy. Czym różnią się od zwykłych, tradycyjnych kart i czy są rzeczywiście od nich lepsze? Warto wiedzieć, że karta zbliżeniowa, to inaczej mówiąc ??karta bezstykowa??. Różni się ona od zwykłej karty tylko tym, że posiada wbudowaną antenę, mikroprocesor, a także aplikację, dzięki której możliwe jest połączenie się na małą odległość z terminalem. Taki zabieg nie wymaga wsuwania karty do terminala, jak w przypadku klasycznych kart.

Dane statystyczne mówią, że mniej więcej co trzeci klienta banków w Polsce, jest w stanie rozpoznać kartę zbliżeniową, na podstawie logotypu, który o tym świadczy. Część osób, nawet nie zdaje sobie sprawy, że karta, którą posiada jest również kartą bezstykową. Jednak udział tego typu kart na rynku płatności jest coraz większy, a liczba osób orientująca się w tym temacie cały czas rośnie.

Dobrze jest wiedzieć, że karty bezstykowe, są już akceptowane w ok. 50 tysiącach placówek handlowo-usługowych czy handlowych na terenie naszego kraju. Nie wszędzie są jeszcze jednak odpowiednie terminale, które wymagane są do obsługi tego typu kart. Korzystanie z nich jest bardzo wygodne, zarówno dla kasjera jak i osoby, która płaci. Ponadto jest szybsze niż płatność zwykłą kartą. Musimy jednak pamiętać, że przynajmniej na razie, maksymalna kwota, jaką możemy zapłacić za pomocą karty zbliżeniowej to zaledwie 50 złotych.Dlatego właśnie stosowane są one głównie w punktach, w których nie ma obrotów dużymi pieniędzmi. Są to między innymi małe gastronomie, nieduże sklepy z pamiątkami, stoiska z lodami bądź parkingi.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.