Konto studenckie

konto studenckieKonta studenckie nie różnią się w znaczącym stopniu od tradycyjnych ROR-ów. Brakuje im wartości dodatniej, sama niska opłata nie jest głównym atutem. Korzystniejsze cenowo mogą okazać się zwykłe konta internetowe. Większość z nich daje dostęp do wszystkich bankomatów bez prowizji.

Klasyczne studenckie ROR-y tracą powoli sens. Do niedawna podstawowym argumentem, przemawiającym za kontem dla żaka była ich niska cena. Dziś jednak każdy z banków oferuje konto, które może być kontem bezpłatnym. Studenci, jako osoby pełnoletnie, mogą otworzyć dowolnych rachunek z oferty dla klientów indywidualnych. Banki nie wymagają stałych wpływów na konto ani innych dokumentów z zakładu pracy.

Banki do pewnego momentu nie rozpieszczały studentów, którzy zmuszeni byli sięgać po tradycyjne ROR-y. Na szczęście sytuacja się zmieniła, studenci stanowią bowiem bardzo perspektywiczną grupę klientów. Większości  z nich się udaje i po zakończeniu studiów rozpoczynają pracę i zaczynają bardzo dobrze zarabiać.  W tej sytuacji zmuszeni są niejako do skorzystania z produktów finansowych- pozyskanie takich klientów może być droższe i co najważniejsze trudniejsze. Poza wyjątkami, na rynku brakuje ofert umożliwiających klientom dostęp do szeregu różnych ważnych usług.
W takiej sytuacji, potrzebowali będą kolejnych produktów finansowych, pozyskanie takich klientów będzie trudniejsze oraz droższe. Poza kilkoma wyjątkami, na naszym rynku brakuje kont, które umożliwiłyby klientom dostęp do szeregu różnych usług.

Na tle banków oferujących kredyty studenckie wyróżnia się Bank Millenium. Posiada bowiem w swojej ofercie kartę Visa Euro, dającą zniżki w określonych sytuacjach oraz udostępnia pakiet assistance za granicą oraz assistance informacyjny. Klienci Millenium Banku mogą korzystać również  z bardzo ciekawych zniżek u partnerów.  Credit Agricole posiada również w swojej ofercie interesującą ofertę. Studentom oferuje bowiem kredyt na prawo jazdy oraz niewielkie debety na start.

Studencki ROR

Wiele banków wycofało ze swojej oferty studenckie ROR-y. Aktualnie oferty dla studentów posiada 12 z nich. Nie wszystkie są kontami skierowanymi wyłącznie do studentów. W bankach: Pekao SA, Pekao BP oraz BZWBK znajdziemy produkty bardziej uniwersalne, skierowane głównie do osób przed 30 rokiem życia. W banku ING, oferta studenckiego Direct nie różni się od studenckiego konta Direct. W studenckie ofercie dodatkowo możliwe jest dodanie dowolnie wybranej grafiki na karcie.

Prowadzenie kont studenckich nic nie kosztuje. Wyjątkiem jest Bank Millenium oraz Kredyt Bank, za obsługę których musimy zapłacić 2 zł miesięcznie. W kontach studenckich pojawia się opłata związana z kartą debetową wydaną do rachunku. W niektórych bankach można jej uniknąć, aktywnie korzystając z karty.

Dostęp do bankomatów nie jest standardem w ofercie dla studentów. Ze wszystkich maszyn mogą korzystać klienci PKO BP, ING oraz w ograniczonym zakresie Toyota Banku ( 3 pierwsze wypłaty w miesiącu).


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.