Ubezpieczenie na wypadek zgubienia karty płatniczej

ubezpieczenie karty płatniczejW ostatnim czasie, banki coraz częściej proponują nam ubezpieczenia kart płatniczych. Zazwyczaj obejmują one takie sytuacje, jak utrata karty lub nagła śmierć kredytobiorcy. W tym drugim wypadku, takie ubezpieczenie stanowi swojego rodzaju zabezpieczenie dla banku, któremu łatwiej będzie później odzyskać należne pieniądze. Istnieje jednak dużo więcej różnorodnych ubezpieczeń, które dołączane są do karty płatniczej, a o których istnieniu często nawet nie wiemy. Dlatego warto jest dowiedzieć się i dokładnie sprawdzić jakie opcje ubezpieczeń otrzymaliśmy od banku, żeby w razie potrzeby, móc z nich skorzystać.

Jednym z najbardziej podstawowych ubezpieczeń karty, jest ubezpieczenie na wypadek jej utraty. Każdy z nas, kto posiada konto bankowe, powinien takie ubezpieczenie posiadać. Pamiętajmy, że gdy w jakiś sposób, utracimy kartę, ponosimy koszty wszelkich powstałych strat, aż do momentu zgłoszenia przez nas utraty karty. Mogą one sięgać nawet do wysokości 150 Euro, czyli ok. 600 zł. Jest to zgodne z ustawą o elektronicznych instrumentach płatniczych. Jest to jeden z głównych powodów, dla których powinniśmy zadbać o ubezpieczenie naszej karty, zwłaszcza, że duża część banków, nie pobiera za to dodatkowych opłat, a nawet jeśli, to nie są one wysokie.

Wśród banków, które oferują swoim klientom ubezpieczenie karty w pakiecie bezpłatnie, znajdują się między innymi: ING Bank Śląski, BZWBK, czy Bank BPH. W przypadku banków, które taką usługę mają płatną, są to zazwyczaj nieduże kwoty. Na przykład w PKO BP opłata miesięczna wynosi 2 zł, a w mBanku- 1,70 zł. Jedne z droższych ubezpieczeń, proponuje nam Citibank, w którym taka usługa kosztuje 6,50 zł.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.