W Rzeszowie po raz trzeci odbędzie się Forum Innowacji

 

Forum Innowacji to imprez promująca nowoczesne rozwiązania, nie tylko w przemyśle, ale także
w telekomunikacji, bankowości oraz energetyce. Tegoroczna edycja odbędzie w dniach 30-31 maja na terenie Hotelu Hilton Garden Inn w Millenium Hall.

 

Swój udział w wydarzeniu zapowiedziało ok. 300 osób, związanych ze światem polityki i gospodarki. Gościem specjalnym będzie Ladislau Dowbor pełniący funkcję doradcy prezydenta Brazylii Luli de Silvy, którego uważa się za jednego z ojców sukcesu gospodarczego tego kraju. Część oficjalna forum została podzielona na dyskusje panelowe, case study oraz wykłady dotyczące wykorzystania innowacyjności w gospodarce, medycynie oraz nauce.

Nie zabraknie także atrakcji dla mieszkańców Rzeszowa. Na placu przed galerią Millenium Hall zostanie utworzone Miasteczko Innowacji, w którym każda z firm uczestnicząca w forum będzie miała swoją przestrzeń. PGE Obrót na tę okazję przygotowało specjalne stoisko, na którym będzie można zobaczyć jak steruje się elektrownią jądrową oraz jak pozyskuje się energię z wiatru. Sieć Orange zaprasza do multimedialnego campera, pełniącego funkcję rodzinnego centrum rozrywki. Fani pojazdów napędzanych elektrycznie też znajdą coś dla siebie, czyli pojazdy dwukołowe Segway. Aby móc odbyć na nich przejażdżkę należy otrzymać specjalny bilet. Wszystkie z wystawiających się firm dysponuje określoną ich pulą, dlatego kto pierwszy ten lepszy. W Miasteczku Innowacji każdy odwiedzający będzie mógł zobaczyć na własne oczy jak w praktyce funkcjonują nowoczesne rozwiązania, wziąć udział w interesujących doświadczeniach oraz dowiedzieć się jak innowacje wpływają na nasze życie.

Za organizację III Forum Innowacji odpowiadają Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, marszałek podkarpacki, prezydent Rzeszowa oraz firma doradcza BD Center z Rzeszowa.

 

 


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.