Karty kredytowe- haczyki

karty kredytowe haczykiW dzisiejszych czasach, znaczna część społeczeństwa, posiada karty kredytowe. Jest to wygodny sposób na zdobycie dodatkowej gotówki, w przypadkach nagłej potrzeby, kiedy aktualnie nie mamy odłożonych oszczędności. Warto jednak sobie uświadomić, że każdy bank jest podmiotem gospodarczym, który nastawiony jest na zysk. Nie można więc liczyć na to, że oferując nam coś, nie liczy na jakiś profit. Chodzi tu o nieoprocentowaną pożyczkę, która zgodnie z regulaminem musimy spłacić w przeciągu kilkudziesięciu dni. Taka propozycja wydaje się nam bardzo korzystna i kusząca. Pamiętajmy jednak, że nie ma nic ??za darmo?? i w tym przypadku również istnieje jakiś haczyk. A mianowicie, jeżeli nie uda nam się wyrobić w terminie ze spłatą, naliczane są odsetki, które nie tylko mają bardzo wysokie oprocentowanie, ale w dodatku naliczane są również za okres, w którym miało ich nie być. Banki natomiast, dobrze wiedzą, że sytuacje, w których klienci nie wyrabiają się ze spłatą zaciągniętej pożyczki powtarzają się bardzo często i tylko na to czekają. Niektórzy są nawet nieświadomi tak wysokich karnych prowizji oraz odsetek i czują się później oszukani.

Dla wielu klientów banków, pożyczki zaciągnięte z kart kredytowych wydają się tanim kredytem, bowiem czas kilkudziesięciu nieoprocentowanych dni na spłatę, wydają się bardzo korzystne. Niewielu z nich zastanawia się jednak, co się stanie, gdy spóźnią się ze oddaniem pieniędzy, a pełen grafik zajęć, dużo pracy i życie w pośpiechu, powoduje, że często po prostu zapominają o terminie spłaty. Może się to wiązać z niespodziewanymi i dużymi kosztami. Ponadto, pamiętajmy o tym, że korzystanie z bankomatu przy użyciu właśnie karty kredytowej, wiąże się również ze sporymi prowizjami.

Przed podjęciem decyzji dotyczącej wzięcia i korzystaniu z karty kredytowej, powinniśmy dobrze zastanowić się czy rzeczywiście jest nam potrzebna i czy w razie czego stać nas na opłacenie dodatkowych odsetek i prowizji. Bowiem, pamiętajmy, że przeterminowana pożyczka na karcie kredytowej, staje się niezwykle drogim kredytem.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.