Kredyty na założenie firmy

kredyt na założenie firmyW lipcu bieżącego roku ruszyła Centralna Ewidencja i Informacja Działalności Gospodarcze. CEiIDG jest platformą, dzięki której możemy założyć firmę bez wychodzenia z domu. Rejestracja firmy to dopiero początek drogi dla młodych przedsiębiorców, największym wyzwaniem jest zazwyczaj zdobycie przez nich finansowania przedsięwzięcia.

Portal internetowy Bankier.pl przeanalizował szereg ofert dostępnych na naszym rynku, aby sprawdzić czy nowo powstałe firmy mogą liczyć na pieniądze z instytucji finansowych. Okazało się, że tylko kilka banków ma do zaoferowania kredyty na tzw. start. Większość banków i instytucji finansowych nastawiona jest na firmy już działające na rynku od dłuższego czasu.

Które banki posiadają w swojej ofercie kredyty dla początkujących przedsiębiorców?

Do banków ,które mają do zaoferowania kredyty początkowe na start należą:

  • FM Bank;
  • Idea Bank;
  • Getin Bank;

Idea Bank oraz FM Bank skierowane są do przedsiębiorców, dlatego też nie dziwi fakt, że mają do zaoferowania  tego rodzaju kredyty. W każdym przypadku, aby uzyskać kredyt należy spełnić szereg warunków. FM Bank wymaga od swoich klientów przedstawienia biznesplanu, Idea Bank wymaga zabezpieczenia hipotecznego, a  Getin Bank wyznaczył minimalny wiek kredytobiorców.

O największą ilość pieniędzy możemy starać się w Idea Banku.

Dużą ilość produktów ma do zaoferowania Polbank. Jednak bank ten nastawiony jest na klientów będących przedstawicielami wolnych zawodów. Na wysokie kredyty mogą liczyć lekarze, komornicy, architekci , tłumacze przysięgli itp.

Inny niż wszystkie jest także kredyt oferowany w banku PKO BP, który skierowany jest głównie do działających firm na rynku ,a mimo wszystko podciągany pod kredyty na ?start?. Kredyt ten, możemy wykorzystać w celu zakupu potrzebnego sprzętu lub gruntu potrzebnego do rozpoczęcia działalności gospodarczej.

Pozostałe propozycje innych banków są w zasadzie liniami kredytowymi na kontach. Do grupy  osób objętych takimi kredytami należą osoby, na których kontach są zdeponowane środki przekraczające lub równe 110% wnioskowanej kwoty. Podobnie jest w Citi Handlowym, w którym aby uzyskać kredyt na 250 tys. Złotych musimy posiadać 100% zabezpieczenie wysokości ewentualnego kredytu w postaci gotówki na koncie.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.