Czym jest kubeczek menstruacyjny?

kubek menstruacyjnyMiesiączka jest trudnym czasem w życiu każdej kobiety. Nieustanne poczucie dyskomfortu i niepewności czy aby na pewno ?wszystko jest ok? sprawia, że nie możemy doczekać się jej końca. Na ratunek przychodzą firmy, które prześcigają się w coraz to nowszych akcesoriach. Umożliwiają one przejście okresu w sposób czysty, higieniczny i komfortowy, na tyle na ile jest to możliwe.

Podpaska i tampon, które zastąpiły watę, okazały się prawdziwym wybawieniem dla kobiet na całym świecie. Oczywiście produkty te, nigdy w 100% nie dopasują się dokształtu ciała w taki sposób, że zapomnimy o nich na zawsze, ale dają poczucie bezpieczeństwa. Jednak prawdziwą rewolucję wprowadził produkt o niekoniecznie miło brzmiącej nazwie; kubeczek menstruacyjny.

Jak się okazuje nie jest to wcale produkt nowy. Jeszcze w latach 30-tych poprzedniego wieku, wymyśliła go kobieta, której imię i nazwisko nie jest znane. Jego popularyzacją  w 2001 roku zajęła się Angielka, Su Hardy. Kubeczek wykonany jest z medycznego hipoalergicznego silikonu, który nie powoduje alergii ani podrażnień. Jest niezwykle elastyczny, dzięki czemu dopasuje się do każdej kobiety, a także jego wkładanie i wyjmowanie jest niezwykle proste. Mięśnie dna miednicy kobiety, a także jego kształt powodują, że nie ma on prawa się wysunąć. Jest miękki, dzięki czemu nie uwiera, ani nie czuć go podczas użytkowania.

Kubeczek jest wspaniałą alternatywą, chociażby ze względów ekonomicznych. Jego cena wynosi około 100 zł. Jednak należy pamiętać, że to inwestycja na lata. Podpaski i tampony są produktami jednorazowymi, dlatego zakup kubeczka zwróci się już po 4 miesiącach. Przy odpowiednim dbaniu o produkt, może on posłużyć nawet do 15 lat. Dodatkowym atutem jest to, można go nosić nawet 4-8 godzin, w zależności od intensywności miesiączki. Jest on w stanie pomieścić ok. 30 ml krwi. Z tego powodu jest odpowiedni dla kobiet, które np. mają bardzo obfite krwawienia w nocy.

Jest kilka zasad, których należy się trzymać podczas jego stosowania Przed każdym włożeniem należy bezwzględnie umyć ręce, aby zapobiec dostaniu się bakterii do organizmu. Bezpośrednio po każdym użytkowaniu trzeba go również przemyć  pod ciepłą, bieżącą wodą, najlepiej z jakimś hipoalergicznym, delikatnym mydłem. Zabrania się użytkowania kubka przez więcej niż jedną osobę. W czasie gdy nie jest używany, powinien być przechowywany w czystym miejscu.

Na rynku dostępne są różne rozmiary tego gadżetu, dlatego nie należy obawiać się, że np. po urodzeniu dziecka będzie on za mały. Z tego powodu każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Dla bardziej wymagających pań stworzono szeroką gamę kolorystyczną.

Kubeczek menstruacyjny jest wspaniałym rozwiązaniem dla każdej kobiety, która stawia na wygodę, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Oprócz tego produkt jest bardzo przyjazny dla zdrowia kobiety, ponieważ nie wywołuje TSS, czyli Zespołu Wstrząsu Toksycznego, do którego czasem mogą doprowadzić tampony.

Kubeczki w różnych wariantach cenowych, rozmiarowych i kolorystycznych można zakupić w Internecie.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.