PayPal…

PayPalKorzystanie z usług pośrednictwa firm, które zajmują się elektronicznymi płatnościami, jest jednym z najbardziej znanych sposobów przesyłania pieniędzy z Polski lub do Polski. Popularność tej metody, wynika z tego, że jest ona zarówno tania, jak i bardzo wygodna. Jednak mimo tego, że koszty są stosunkowo niewysokie, powinniśmy zwracać uwagę na wszystkie opłaty dotyczące dokonywanej transakcji.

Jak wygląda korzystanie z takiej usługi? Przede wszystkim, obie strony danej transakcji (czyli osoba wykonująca przelew oraz osoba, która go odbiera), powinny być zarejestrowane s systemie firmy pośredniczącej. Rejestracji można dokonać przez Internet. Następnie, jedna strona musi wpłacić określoną kwotę na konto firmy pośredniczącej. Dobrze jest wiedzieć, że firmy tego typu istnieją w wielu różnych państwach na całym świecie, dzięki czemu dokonywany przez nas przelew, będzie przelewem krajowym. Kiedy już pośrednik otrzyma pieniądze, przelewa je dalej na konto odbiorcy( często za określoną opłatą). Na koniec, odbiorca dokonuje przelewu internetowego danych środków, z konta firmy pośredniczącej, na swój osobisty rachunek bankowy.

Warto też wiedzieć, że firmy pośredniczące, mogą oferować również takie opcje jak: odbiór środków w formie czeku, zasilenie konta przy użyciu karty kredytowej czy dokonywanie płatności w internetowych sklepach. Oczywiście, istnieje wiele tego typu firm, zajmujących się pośrednictwem elektronicznymi płatnościami, ale jedną z najbardziej znanych i popularnych jest PayPal.

Jeżeli będziemy zainteresowani realizacją transakcji za pomocą właśnie tej firmy, w pierwszej kolejności, musimy założyć konto w PayPal. Następnie trzeba zasilić konto poprzez dodanie do niego swojej karty kredytowej. Ostatecznie, po kliknięciu na ikonkę ??WYŚLIJ PIENIĄDZE??, wprowadzamy adres e-mailowy osoby, która ma otrzymać pieniądze oraz interesującą nas kwotę.

Pamiętajmy, że PayPal oferuje nam również różne rodzaje kont, takie jak: konto firmowe, konto osobiste czy konto specjalne. Ponadto istnieje możliwość akceptacji jak również realizacji płatności w różnych walutach. Mogą to być między innymi dolary amerykańskie, dolary kanadyjskie, jeny, euro, funty szterlingi, dolary australijskie, korony szwedzkie, korony duńskie czy forinty węgierskie.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.