Jak przedłużyć trwałość lakieru?

lakier do paznkociNa rynku coraz większa popularność  zdobywają tzw. lakiery hybrydowe. Pomimo małej gamy kolorów i braku możliwości ich łączenia, wiele pań decyduje się na ten rodzaj manicure. Chociaż ceny wahają się miedzy 50-100 zł, nie brak chętnych. Co jest w nim takiego wyjątkowego? Otóż rewolucja polega na tym, że lakier utrzymuje się do ok. dwóch tygodni. W tym czasie istnieje nikła szansa, że kolor będzie odpryskiwał. Należy go nakładać u kosmetyczki, ponieważ jest to gwarancja dobrze wykonanego zabiegu.

Jednak nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek. Co więc zrobić, aby tradycyjny lakier utrzymywał się dłużej na paznokciach? Istnieje wiele metod. Trzeba przede wszystkim zacząć od pielęgnacji. Zdrowa i zadbana płytka paznokcia będzie dobrą podstawą do dalszych zabiegów. Warto zainwestować w polerkę, która wygładzi wszelkie nierówności . Na gładkiej płytce, lakier będzie się dłużej utrzymywał. Należy jedynie pamiętać, aby nie polerować zbyt często. Każda taka czynność, sprawia, że naturalna warstwa paznokcia się ściera. Wielokrotne polerowanie może doprowadzić do tego, że paznokieć stanie się cienki i bardziej łamliwy.

Nakładaj zawsze dwie warstwy emalii. Jednak postaraj się, aby były one w miarę możliwości jak najbardziej cienkie. Zbyt grube lub zbyt dużo warstw lakieru może spowodować, że będą tworzyć się pęcherzyki powietrza. Nie wyglądają one estetycznie, a także mogą skrócić trwałość lakieru.

Zainwestuj w dobra odżywkę do paznokci. Najlepiej taką, która posiada wiele składników odżywczych lub taką, która będzie lekarstwem na wiele różnych problemów. Na rynku dostępne są produkty np. 2 w 1, a nawet 8 w 1. Oprócz tego, odżywka będzie świetną bazą dla właściwego lakieru. Wiele kobiet o tym zapomina, ale dbanie o skórki również spowoduje, że paznokcie będą zdrowsze.

Przed nałożeniem lakieru, należy starannie zmyć stary. Pozostawione resztki mogą zacząć później odpryskiwać razem z nowo nałożonym. Również już przed samym aplikowaniem można przetrzeć płytkę paznokcia zmywaczem, nawet jeśli nie wcześniej nie był nakładany inny lakier. Taki trick spowoduje, że paznokieć będzie oddtłuszczony, a więc kolor będzie miał lepszą bazę.

Oczywiście nie należy zapominać o najważniejszym, czyli utwardzaczu. Niegdyś kobiety, aby zachować trwałość lakieru i nadać mu dodatkowy blask, pokrywały go bezbarwną emalią. Dziś na rynku dostępna jest szeroka gama utwardzaczy i przyśpieszaczy. Lakier szybciej wysycha, a także na dłużej pozostaje na swoim  miejscu.

Oprócz zabiegów pielęgnacyjnych, czy też stosowania odpowiednich produktów, można jeszcze inaczej zachować kolor. Często zdarza się tak, że buteleczki lakierów mają nawet 10 ml. To bardzo duża pojemność zwłaszcza, że zużycie lakieru trwa bardzo długo. Z tego powodu, duża ilość pań używa produktów, które są już dawno przeterminowane. Lakiery robią się wtedy gęste i szybciej odpryskują. Należy także pamiętać, że codzienne obowiązki, takie jak sprzątanie, a przede wszystkim mycie naczyń i stosowanie środków czyszczących czy innych detergentów, powinno odbywać się w rękawiczkach.

 


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.