Ubezpieczenie dla studentów

ubezpieczenie dla studentówKażda przeciętna osoba, która się uczy, nie ma obowiązku samodzielnego ubezpieczenia się. Student, do 26 roku życia, podlega pod ubezpieczenie swoich rodziców. Dzięki temu, może korzystać z różnorodnych świdaczeń lekarskich, między innymi takich jak: leczenie ambulatoryjne czy porady lekrskie oraz wiele innych. W momecie ukończenia 26 lat, składki zdrowotne należy opłacać już we własnym zakresie. Istnieje możliwość, żeby za studenta, który nie pracuje, składki za ubezpieczenie społeczne płaciła uczelnia, żeby tak jednak było, konieczne jest złożenie idywidualnego wniosku. W sytuacji, gdy jednak osoba będąca powyżej 26-ciu lat pracuje, składki opłaca jej pracodawca.

Student, który podlega jeszcze ubezpieczeniu rodziców, powinien mimo wszystko zatroszczyć się o ubezpieczenie NNW. Jak wiadmo, dosyć często dochodzi do wypadków, które w jakimś stopniu mogą spowodować uszczerbek na zdrowiu. Dlatego właśnie niezbędbe jest ubezpieczenie NNW, które w razie jakiegoś wypadku, gwarantuje wypłatę określonego odszkodowania. Jest to ważne głównie dla tego, że osoby w tak młodym wieku (przede wszystkim osoby uprawiające sport), zdecydowanie częściej prowokują różnego rodzaju urazy, jak chociażby złamania czy skręcenia. W takich sytuacjach, ubezpieczenie okazuje się być bardzo przydatne.

Pamiętajmy, że wysokośc odszkodowania jakie możemy uzyskać uzależnione jest od sumy ubezpieczenia, a także od procentowego uszczerbku na naszym zdrowiu, który oszacowuje komisja lekarska, zaraz po zakończeniu leczenia. Jeśli chodzi o wysokośc ubezpieczenia, najczęściej ustalana jest przez osobę, która się ubezpiecza, ale może być również narzucona odgórnie przez firmę ubezpieczeniową. Zazwyczaj, odbywa się to w taki sposób, że za każdy procent doznanego uszczerbku na zdrowiu, otrzymamy taki sam procent wysokości sumy, na jaką zostaliśmy ubezpieczeni.

Poza ubezpieczeniem NNW, bardzo ważna jest także EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jest ona niezędna podczas zagranicznych wakacji, czy międzynarodowych wymian dla studentów. Gwarantuje nam ona opiekę medyczną na terenie kraju, w którym aktualnie się znajdujemy.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.