Jak działa kalkulator OC?

kalkulator ocKalkulator OC, jest to bardzo pomocne narzędzie, które służy nam do obliczenia i sprawdzenia wysokości ewentualnej składki OC lub AC, jaką będziemy musieli opłacić. Pamiętajmy jednak, że korzystać możemy z niego tylko za pomocą Internetu. Warto również wiedziec, że istnieją różne rodzaje takich kalkulatorów. Zazwyczaj różnią się one między sobą grafiką, różnorodnymi wymogami, jeśli chodzi o dane do pobrania, a czasami ilością etapów, które użytkownik będzie musiał przejść. Jeszcze jedną i także istotną różnicą między kalkulatorami, jest ilość ofert, obecnych w ostatnim etapie kalkulacji, czyli tabelą z wynikami.

Budowa kalkulatora OC, wygląda w ten sposób, że zazwyczaj składa się on z formularza, który podzielony jest na od trzech do pięciu etapów. Użytkownik, korzystający z kalkulatora, musi uzupełnić taki formularz, prawdziwymi danymi oraz informacjami, związanymi z samochodem, który chciałby ubezpieczyć. Bardzo ważna jest rzetelność oraz zgodność z dokumentami wpisywanych danych, a wynika to z tego, że posiadają one ogromne znaczenie na wysokość ostatecznej składki. W momencie, kiedy już dany użytkownik, zakończy wypełnianie formularza, otrzymuje liste ze stawkami, które oferowane są przez kilkanaście różnych firm. Ważną informacją jest to, że tego typu kalkulatoru skonstruowane są w oparciu o taryfikatory TU, co stanowi dla nas gwarancję wiarygodności prezentowanych cen.

Ponadto, warto wiedzieć, że kalkulatory OC, działają podobnie do ubezpieczeń direct. Jedyna różnica polega na tym, że po wypełnieniu formularza ubezpieczenia direct, otrzymujemy cenę, proponowaną zaledwie przez jedną firmę ubezpieczeniową.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.