Skandaliczny post amerykańskiej dziennikarki

debbieNiemałą sensację jakiś czas temu wzbudził prezydent Barack Obama, który podczas uroczystości nadania polskiemu kurierowi podziemia Janowi Karskiemu Prezydencki Medal Wolności, użył sformułowania ?polskie obozy koncentracyjne?.  Reakcja mediów, zwłaszcza polskich była natychmiastowa. Biały Dom wydał oświadczenie w którym przeprosił wszystkich dotkniętych tym sformułowaniem zaznaczając, że było to przejęzyczenie.

W zeszłym tygodniu amerykańska dziennikarka Debbie Schlussel na swojej stronie zamieściła wpis w którym twierdzi, że amerykański prezydent nie ma za co przepraszać, a wręcz przeciwnie ? to co powiedział jest czystą prawdą. ” To nie była gafa. Polska ponosi współodpowiedzialność za Holocaust. To fakt. Polacy wymordowali miliony Żydów, utrzymywali kilka obozów śmierci i wyeliminowali prawie całą moją rodzinę z obu stron, tak samo jak setki tysięcy innych żydowskich rodzin. To nie byli tylko naziści. To były dziesiątki tysięcy gorliwych Polaków. Obama nie popełnił gafy. Gorliwi polscy kaci zajęli ważne miejsce wśród gorliwych katów Hitlera.” Dodała również, że Polska ponosi odpowiedzialność za Holocaust, a każdy kto jest innego zdania jest kłamcą.

Polscy internauci zareagowali natychmiastowo. Zaczęli masowo wchodzić na stronę dziennikarki, przez co serwer został tak obciążony, że strona została zawieszona (i nie działa do tej pory). Wtedy Polacy zdecydowali się wysyłać jej prywatne wiadomości na Facebooku oraz na jej fanowskim profilu. Było ich tak dużo, że Amerykanka zdecydowała się zamieścić post w którym pisze: „Wszyscy Polacy, którzy nienawidzicie Żydów – zmiatajcie z mojego fanpage’a. Wiem, że lubicie zaprzeczać temu, że pomagaliście Nazistom wymordować 3 miliony polskich Żydów, po tym, jak przez wieki urządzaliście przeciwko nim pogromy. Ale kłamcie o tym gdzie indziej. Wykasowuję was. Jeśli nie możecie komentować tematyki moich wiadomości i nie możecie powstrzymać się od antysemickich, pełnych przemocy, obraźliwych komentarzy, NIE JESTEŚCIE TU MILE WIDZIANI. To nie Auschwitz… ani nie Warszawskie Getto. Odejdźcie.”

Pod każdym z postów znalazła się około 7 tysięcy wiadomości, które były regularnie wykasowywane. Gdy Polacy zarzucili jej, że nie jest w stanie poradzić sobie z krytyką, Schlussel wyparła się, że sama kasuje wiadomości pisząc, że robi to za nią Facebook.

Internauci postanowili zemścić się na dziennikarce montując obrazki na których Debbie siedzi na kolanach u Hitlera mając zamieszczoną na piersi swastykę lub samego Hitlera mówiącego ?Debbie ? my girl!?. Oprócz tego powstały nowe profile na Facebooku takie jak ?STOP kłamstwom Debbie Schlussel?, ?Przeciwnicy Debbie Schlussel? czy ?Ignorant Debbie Schlussel neeed education?.

Polacy postanowili zagłębić się historię rodu dziennikarki, która uważa, że podczas wojny jej rodzina została wymordowana. W Internecie przewija się zdanie: ?wg danych zawartych w archiwum Gestapo w Warszawie, jej rodzinę nie zabili ani Niemcy ani Polacy, Aaron Schlussel był członkiem organizacji ŻaGieW – Żydowska Gwardia Wolności i został zastrzelony przez Oficera Polskiego podziemia pochodzenia żydowskiego z ŻOB – żydowska organizacja bojowa, która była częścią AK.?

Dziennikarka od tamtej pory nie wypowiada się na temat Polski, jednak zdecydowała się na wykasowanie postów dotyczących naszego kraju. Jej imię i nazwisko zostało wykasowane z polskiej Wikipedii. Natomiast na amerykańskiej widnieje wzmianka o całej aferze. Jaki będzie jej koniec, na razie nie wiadomo. Polacy jednak czekają na przeprosiny ze strony dziennikarki.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.